32 geval, bedoeld bij de lste alinea van art. 335, geene sprake zijn van een bij de "VVet erkend bezit. Ten slotte nog dit. Slechts zelden kunnen de militaire autori teiten aan de Politie aanwijzing doen van de personen die zich aan het opkoopen van militaire goederen schuldig maken omdat de militairen die bevonden wordengoederen te hebben zoek gemaaktin den regel de stereotiepe verklaring afleggendat zij die goederen aan liun onbekende personen op den pasar of op den publieken weg hebben verkocht, en ook omdat het Inlandsch kader weinig of niet tot opsporing der opkoopers medewerkt. Ware dit laatste wel het gevaldan toch zoude het, naar onze over tuiging, aan de Inlandsche gegradueerdendie steeds te midden hun ner inferieuren verkeeren en dezelfde taal als dezen sprekenniet moeilijk vallen, de opkoopers uit te vorschen en aan te wijzen. Zoowel deze overweging als het feit, dat dikwijls aan de Politie goederen als verkocht worden opgegevenwelke volstrekt niet gewild zijn bij de bevolking, zetten zeer veel waarschijnlijkheid bij aan de ons meermalen door officieren geuite meening, dat vele Inlandsche gegradueerden militaire goederen van hunne inferieuren koopen of in pand ontvangen voor speelschulden of voor verkochte opium. Is deze meening juist, (j-) dan behooren o. i. maatregelen genomen te worden om het Inlandsche kader aan eene betere controle te on derwerpen, en behooren zij, die bevonden worden, zich aan het op koopen of in pand nemen van militaire goederen te hebben schuldig- gemaakt dan wel hun plicht te hebben verzaaktdoor het verkoopen of verpanden oogluikend toe te latenten strengste gestraft te worden. Een hoofd van plaatselijk bestuur. Neen, wat meer is, niet zelden als medeplichtige kan worden beschouwd. Redactie. (f) Zeer juist. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 43