484 van 'sKonings hier bedoeld besluit, in staat van beleg of van oorlog zal hebben verklaard, moet daarvan door hem onverwijld een rapport wor den ingezonden regtstreeks aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Admi raal, Kolonel Generaal en aan het Departement van Oorlogalsmede aan den bevelvoerenden Generaal in het groot Militair kommandoin het welk die vesting gelegen is, met breedvoerige vermelding der omstan digheden, die het hebben noodzakelijk gemaakt om tot de gedane ver klaring overtegaan. 2. Van het oogenblik af aan dat eene vesting in staat van oorlog ol van beleg is verklaardzal de Kommandant derzelve zich met het gezag bekleeden, bedoeld bij het decreet van den 24*'™ December 1811 en de daarbij gemaakte bepalingen zonder eenige afwijking nakomen en doen nakomen. Van voorschreve decreet worden bij deze instructie ex tracten gevoegd. 3. De Kommandant der in staat van beleg of van oorlog verklaarde vesting, zal zoodra die verklaring is gedaan, overgaan tot het benoemen van eenen temporairen Krijgsraad en van den daarbij behoorenden Au diteur-militair, immers in zoodanige plaatsen waar zich de Auditeur militair, in het provinciaal kommandement niet bevindtalles overeenkom stig art. 282 en 283 van de regtspleging bij de Landmagtzullende daar en° tegen in de Hoofdplaatsen der Provinciën de hier bedoelde functien door de Auditeurs-militair in dezelve waargenomen worden. 4. Do Kommandanten der in staat van oorlog of beleg verklaarde plaatsen, zullen, zoolang daartoe de mogelijkheid zal bestaan, aan den Generaal liet bevel voerende in het groot Militair kommando, waarin de vesting gelegen is, rapporten inzenden, van alle gebeurtenissen, welke binnen de vesting mogten plaats hebben en van de maatregelen door hen in verschillende omstandigheden genomen. Zij zullen verder van tijd tot- tijd rapport maken omtrent de zamenstelling van de schutterijen of eenige andere gewapende burgerwacht en nopens de wijze op welke de dienst door dezelve wordt verrigt; alle die rapporten zullen door de Generaals in de groote Militaire kommando's het bevel voerende, onverwijld aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Admiraal en Kolonel Generaal, als me e aan het Departement van Oorlog, worden medegedeeld. 5. Tot behoud van rust en orde en tot het beveiligen zoo van s Rijks etablissementen, als van bijzondere personen en eigendommenzullen door f, s ï'nrtmnisation et au service des Etats-majors des places, Déeret impénal relatit a 1 oigamsation ei „Journal Militaire," 1811, seconde partie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 491