513 - 26il. Het opmarcheeren naar de linie zal op het gevechtsveld dikwijls aldus voorkomen. 27. Voor de verdediging eener colonne, in oen boscli of eene engte marcheerendeis in het reglement niets aangegeven. Wel wordt in 37 11. S. liet naar beide zijden front maken van een gelid onder wezen, doch in de Compagnie- en Bataljonschool wordt daarvoor niets aangegeven. I)e voorgestelde wijze wordt in Atjeli algemeen toegepast. Zij is eenvoudig en uitvoerbaar en daarom door ons in de wijzigingen op genomen. 28. Als boven. 29. Om in den kortst .mogelijken tijd het grootst aantal vuur wapenen in de linie te brengen, is eene ontwikkeling naar twee zijden te gelijk noodzakelijk geworden. De door ons aangegeven vorm van compagniescolonne bezit daarvoor de eigenschappen. Bij het voor waarts in linie komen om onmiddelijk te vuren, zal die steeds gebezigd moeten worden. 34. De redactie der laatste regels van de 4e alinea is in strijd met 33 C. S. Daar wordt bij verminderden-afstand door de voor ste sectie gelieele afstand genomen, hetgeen ook in 34 O. 8. moet worden toegepast. Het komt ons voor, dat het beter zoude zijn, indien de voorste sectie in dit geval een viertal passen doormarcheert en eerst daarna halt houdt. Veelal toch is de afstand der volgende sectiën niet juist genomenen met vier passen door te marcheerenzullen de sectiën, die de flanken moeteu formeerenminder afstand hebben te doorloopen dan wanneer de voorste sectie onmiddelijk op het commando Marsch halt houdt. 36. De bijvoeging is voor het goed begrip der nieuwe redactie van 37 noodzakelijk en staat in verband met de onmiddelijke ont wikkeling in linie op eene der flanken van het carré. Het tegen woordige reglement eischt bij de ontwikkeling in linie van het carré, geformeerd uit de colonne, bijna altijd eerst herstelling van de colonne om daarna de linie te laten formeeren. Sommige com pagniescommandanten laten in een dergelijk geval het carré door eene zwenking der voorste sectie, waarop het carré is geformeerd, front 33

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 520