514 naar de verlangde zijde makendoch men zal liet met ons eens zijn, dat ecne dergelijke wijze van liet onmiddelijk formeeren der linie in strijd is met liet reglement, dat alleen spreekt van zwenking door colonnes en voor de bewegingen van het carré aangeeft, hetgeen in 3S C. S. is voorgeschreven. Men voldoet daardoor dan ook niet aan de eischen der tactiek en komt toch te laat in linie om de terugtrekkende Cavalerie met een overstelpend vuur te vervolgen. Bovendien wordt in het reglement van het offensieve dezer formatie niets gesproken. Wel geeft het aan 37) hoedanig de colonne of linie zal worden hersteld, doch niet, op welke wijze men onmiddelijk in colonne moet komen, wanneer het carré uit de linie is geformeerd, of op welke wijze onmiddelijk de linie zal worden geformeerd, wan neer men uit de colonne het carré geformeerd heeft. Iets bepaalds is daarvoor niet aangegevenmen ziet dan ook meestal de colonne of linie herstellen op de sectie, waarop zij geformeerd is. Dit is, naar onze meening, een groot nadeel in het reglement. 37. Door de nieuwe redactie voldoet men aan de eischen dei- tactiek en kan men nu door één commando onmiddelijk de linie of colonne formeeren. In de Bataljonschool zal het blijken, welke voordeelen deze wij ziging den bataljonscommandant in de hand geeft. Yoor de verde diging in front tegen een cavalerie- of klewangaanval is in het regle ment niets vermeld, en hebben wij hiervoor de wijze van verdediging- aangegeven, zooals deze in België is aangenomen, en die ons in Indië uitvoerbaar voorkomt, waar de Inlandsche vijand dikwijls een kle wangaanval waagt. 38. De bijschrijving is naar onze meening noodig om verkeerde uitlegging te voorkomen. 40. De wijze van aanvallen in deze is, naar onze meening, niet toe te passen, omdat het niet mogelijk is, onder het werkzaam vuur van den vijand, met den gewonen pas door te blijven marcheeren. Zij is dan ook wegens hare ondoelmatigheid in Indië nimmer toe gepast geworden en wordt ook in geen der legers van de groote mogendheden aldus voorgeschreven. Bepaalde voorschriften voor den bajonetaanval in gesloten orde te geven, zijn, naar onze meening, onraadzaam, omdat de aanval zich zal wijzigen naar de omstandig-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 521