heden en inzichten van den aanvoerder. Wij geven dan ook het aangehaalde in onze nieuwe redactie ten beste om daaruit het goede te kiezen. Overal, waar in het reglement het commando Eerstellen wordt gebezigd, moet dit o. i. veranderen in het commando Formeert. Als Aanhangsel hebben wij aan het reglement eenige algemeene bepalingen toegevoegd. Wij hebben daarmede meer ten doel, den onderofficieren eenige regels te geven, die zij bij de toepassing van het reglement moeten in acht nemen. De pelotonscolonne voldoet niet aan de eischen der tegenwoordige tactiek. De opstelling in compagniescolonne, zooals deze door ons is af gegeven, moet, naar onze meening, bij de opstelling van het bataljon als de normale opstelling der compagnie worden aangenomen, omdat zij voldoet aan alle eischen der tactiek. Naar onze meening kan de pelotonscolonne geheel uit het reglement worden weggelaten, omdat de compagniescolonne dezelfde frontbreedte aanbiedt en die colonne toch alleen gebezigd wordt bij marschen, waarbij de compagniescolonne dezelfde voordeelen aanbiedt. gaan thans over tot het aanbieden van ons concept voor de Inleiding en de I« afdeeling der Compagnieschool. INLEIDING. Deze school heeft ten dool de compagnie in alle opzichten geschikt te maken tot tactisch gebruik, zoodat zij zoowel zelfstandig als in het bataljon kan optreden en handelen. ien einde de vaardigheid in het manoeuvreeren te bevorderen, moet de compagnies-commandant zich alle mogelijke gevechtstoestanden voor stellen, waarin zijne compagnie komen kan. Hij kieze dan ook uit het geen in deze school is voorgeschreven, de middelen door welke eene compagnie op de kortste wijze slagvaardig wordt opgesteld, zonder onder scheid te maken welk gelid vóór of achter komt, mits zorgende, dat de sectiën welke een peloton uitmaken, steeds naast of achter elkander komen te staan. Aan de volgorde der afdeelingen dezer school en der onderscheidene bewegingen daarin vermeld, is de C.-C'. niet gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 522