Do eerste afdeeling wordt, zooveel mogelijk, onderwezen gedurende het marcheeren naar hot oefeningsterrein on den tcrngmarscli naar het kwartier. Bij allo oefeningen en bewegingen moeten vlugheid in de uitvoering en de meeste kalmte en stilte van den troep ten strengste worden gevorderd. De C.-C'. doet al de commando's, die voor den onderwijzer in de Berrittenschool zijn voorgeschreven, voor zooverre in bijzondere gevallen geene andore commando's zijn bepaald. Het waarschuwingscommando Peloton wordt nu door dat van Divisie, vervangen. Bij do verschillende marschen benoemt de C.-C'. den guide naar de zijde, waar hij zulks noodig acht. De bewegingen in de le afdeeling met sectiën te verrichten, kunnen ook met pelotons worden uitgevoerd. Dit moet alsdan uit het commando kunnen worden afgeleid. Wil de C.-C'. do flankbewegingen, door do ondcrafdeclingen op zich zeiven of bij opvolging te verrichten, met verdubbelde rotten doen uit voeren, dan geeft hij daartoe vooraf den noodigen last. INDEELING EN OPSTELLING DER COMPAGNIE. Do compagnie is verdeeld in twee pelotons en elk peloton in twee sectiën Elke sectie is verdeeld in twee groepen; zijn de sectiën van geringe sterkte, dan maken zij bij het tiraillceren slechts één groep uit. De rechter en linker guides zijn groops-commandanten. De sectie-com mandant commandeert hot geheel. In elke sectie worden de manschappen op twee gelederen, rotsgewijze naar de grootte gesteld, met inachtneming vooral, dat zij genoegzame ruimte in het gelid behouden om zich gemakkelijk te kunnen bewegen. Bij hot aantreden van elke compagnie worden do sectiën van de rechter naar do linker zijde, in de volgorde barer nommers, naast elkander geplaatst. De opstelling eener compagnie is in bataille of in colonne. Zij staat in bataillewanneer de sectiën naast elkander, en in colonne, wanneer deze achter elkander geplaatst zijn. Ongeacht welk gelid vóór is, wordt in orde van bataille de sectio aan de rechter zijde rechter secticen de overige bij opvolging tioeede derde en linker sectie; en in orde van colonne, de sectie, die aan het hoofd is, de voorste sectie, en de overige ticeedederde en achterste sectie genoemd. Zij worden zooveel mogelijk van gelijke sterkte gemaakt. Bijaldien de sectiën minder dan 8 rotten sterk zijn, kunnen voor die

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 523