-- 41 Ung-apotheker wordt niets geëisclit dan een examen in de beginselen der Nederlandsche en Latijnsche talen en der rekenkunde, benevens een bewijs, dat de candidaat de kennis en de geschiktheid bezit, noodig tot het gereed maken van recepten. Hoewel de NederlanclsclieWet ter toelating tot het apothekers examen geene overlegging eischt van het diploma als liulp-apotheker wordt de bevoegdheid als apotheker niet verkregen, dan na overleg ging van het bewijs, van minstens 2 jaren als hulp-apotheker werk zaam te zijn geweest. De militaire hulp-apothekers zouden ook uit civiele elementen kun nen worden gerecruteerd. Aan hen zoude men militaire graden kunnen geven en daaraan eene behoorlijke materieele positie verbinden. Hun moest dan vervolgens de gelegenheid geopend blijven om, terwijl zij in militaire dienst zijn, hunne studiën voort te zetten, ter ver krijging van het apothekersdiploma. En dit verworven hebbende, zoude men hen, onder een bepaald verband, tot het corps der mi litaire pharmaceuten kunnen toelaten. Wenschelijk achtte men het daarom in Nederlandde leerling-apothe kers, wien de gelegenheid behoorde gegeven te worden, zich verder te ontwikkelen, naar gelang hunner meerdere of mindere bekwaam heden, ook in verschillende categoriën of graden in te deelen. Uit het bovenbedoelde personeel nu wilde men in Nederland de aanvulling voor het corps der militaire pharmaceuten putten. Eerst wanneer het bleek, dat langs dezen weg gepaard met verbetering der positie het corps niet voltallig was te houdenzou ook uit civiele apothekers kunnen worden gerecruteerd. Zou dit ook voor Indie aanbevelenswaardig zijn? Wij hebben hierboven eenige vragen gesteldniet om daarop zelf een antwoord te geven, maar om discussie zoo mogelijk uit te lokken. De deskundigen hebben het recht van beslissing. Op de laatste vraag durven wij echter een antwoord te gevendat zeker algemeene instemming zal verwerven. Wil men de helpers in de Indische militaire apotheken voortaan militaire apothekersbedienden noemen en hun eene zekere opleiding voorafb. v. aan de door ons gewenschte Applicaticschool te Ba tavia gevenniemand zal dat wraken. Laten zij echter apothe-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 52