- 42 hersbedienden (sergeant, sergeant-majoor, adjudant-onderofficier des noods) blijvenYorming van bepaalde militaire leerling- en hulp- apothekers tot militaire apothekers, om zoodoende eene nieuwe bron voor de geregelde aanvulling van het corps der Indische militaire pharmaceuten te scheppen, achten wij voor het Indische leger niet wenschelijkmet het oog op bekende specifiek Indische militaire en sociale toestanden. Alleen in eene aanvulling uit Nederlanddie verkregen wordt door opheffing der Muldersche stichting en even als voor de militaire artsen plaats heeft eene academische opleiding zien wij heil. Daartoe moet het eenmaal komen. Bij scheiding van de militaire en de civiele Geneeskundige dienst kan voor de opleiding van militaire apothekersbedienden en andere werkzaam heden aan de Applicatieschool te Batavia partij worden getrokken van den militairen apotheker der le klassedie thans als docent gedetacheerd is aan de school voor doctors djawawelke dan natuurlijk geheel op civiele krachten zal moeten steunen. De Applicatie- of ook wel te noemen Militaire Geneeskundige school, te Batavia (eene nieuwe militaire instelling voor Indie) zoude dan dienen: 1° voor artsen en apothekers, die tot officier van Gezondheid en militair Apotheker benoemd zijn, om hun de uitsluitend voor hunne militaire dienstbetrekking vereischte vorming te geven; 2° voor de opleiding en vorming (waaraan bijzondere zorg moet worden besteed) van militair geneeskundig hulppersoneel: onderofficieren der Geneeskundige dienst eu militaire apothekersbedienden. Maar 3° zou die school moeten dienen voor de plaats, waar offi cieren van Gezondheid en militaire Apothekers zich kunnen bekwa men voor den rang van Dirigeerenden officier van Gezondheid en Dirigeerenden militairen Apotheker der 2° klasse. Examens dus? Ja, examensAlleen in militair-geneeskundige en pharmaceutische vakken, waarvan geene sprake is in de Wetten van 1865. Een examen. Voor den /uw/V/officiersrang. Geheel vrijwil lig. Wanneer men wil, mits den rang van officier van Gezondheid en militair Apotheker der le klasse bereikt hebbende. Wie niet aan Waarom niet liever Dir. mil. Apoth. der 2e ei} le kl„ in plaats van Eerste Apotheker 2e en le kl., laborant?

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 53