3 538 „De vraag van den heer van der Schrieck is hoegenaamd niet onbeduidendmaar de Minister heeft er niet op geantwoord omdat hij er even ver in is als de geachte spreker, namelijk dat hij dat berigt uit de dagbladen heeft vernomen. Natuurlijk zal gevraagd kunnen worden of hot waar is. Op dit oogenblik kan ik geene bevestiging geven van de naauwlceurigheid van het berigt, dat zeker te betreuren is, maar niet onverklaarbaar, wanneer de geachte afgevaardigde gelieft te letten op de zamenstolling van hot loger in de laatste jaren". Zekér zoude het niet onverklaarbaar zijn, indien de cijfers de veronder stelling van Generaal Van der Schrieck kondon bevestigen. Wij geven den Generaal de volgende statistiek, waarop bij vertrouwen kan A. Zakenin 1880 door het Hoog Militair Gerechtshof in Nederlundsch- Indië afgedaan. Ontvluchting van gevangenen 4 Reclamezaken16 Dienstweigcren6 Dragen van onrechtmatig dis tinctief1 Spoorweg-overtreding 1 Aanleggen eeuer loterij 1 Valsche verlofpas1 Desertie in tijd van vrede 5 Verzwijgen van desertie 2 Moedwillige brandstichting. 1 Vrijspraken73 Geabsolveerd1 Overgewezen8 chambrée 43 bewoond buis 8 "cö nacht en braak 16 ,n 13 niet omschreven 76 équipement 2 goederen magazijn 2 als schildwacht 3 Medeplichtigheid aan diefstal 7 Helen aan bet gestolene 4 Roof op den publieken weg 2 Kwade administratie 1 Oplichting9 Misbruik van vertrouwen .27 Verkoopen van gouvernements goederen in gebruik .14 Moord7 Poging tot moord7 Doodslag uit onvoorzichtigheid 2 Moedwillige verwonding .18 Toebrengen van slagen zonder do bij de Wet aangenomen ge volgen14 Laster3 Verzet tegen de openbare macht 7 Hetgeen een totaal geeft van 602 Daarbij komen nog: B. Zakendoor den Krijgsraad te velde afgedaan Onbevoegd recht te doen Feiteljjke Woorden en gebaren Woorden Gebaren Aanranden van oen schildwacht Gebruik maken van eene val sche acte Niet ontvankelijk verklaard zaken. 54 39 99 6 ■97 C. Zakenop 1 Januari 1881 aanhangig hij de gewone Krijgsraden te

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 545