----- 556 Moet de knielende (liggende) houding worden aangenomen, dan ger schiedt dit door de geheele compagnie; bij het viergelederenvuur dooi de twee voorste gelederen. Bij de vuren wordt het vuur door de bij opvolging gegeven, waardoor de kruitdamp spoediger zal optrekken en men beter in staat zal zijn om de aanslagen der projectieleu waar te nemen. Bij de vuren zal men soms van 2 of 3 vizierstanden gebruik maken. Op beweegbare doelen boven, de 600 passen maakt men gebruik van 2, op doelen boven de 1000 passen van 3 opzetten. Het vuur op vier gelederen. De vleugelsectiën plaatsen zich achter de middensectiën der divisie. In colonne sluit de 2e sectie achter de voorste op. Dit vuur wordt gebezigd, als men geen tijd genoeg heeft voor het de- ploieeren of wel daar, waar geene ruimte tot ontwikkeling bestaat, bijv. bij défilésin stratenklovenbergpassen, enz. De salvos worden daarbij afdeelingsgewijze gegeven. Gedurende dit vuur houden de sectie-commandanten het toezicht op de manschappen; de voorste sectie-commandant blijft in het gelid staan; de achterste sectie-commandant plaatst zich in het opsluitend gelid. Commando 1. Vier gelederen vuur vaardig. 2. Rechter voorstesectie aan. 3. Vuur. De voorste sectiën knielen op het le commando. Dit vuur zal goede uitkomsten geven, als men op eene bepaalde opper vlakte van het terrein het vuur wil concentreeren. Op het commando Slag op de trom hernemen de buitenste sectiën hare plaats. Moet onmiddelijk na de uitvoering eener beweging worden gevuurd, dan wordt zulks door het commando Om te vuren aangeduid. De manschappen maken alsdan vaardig, zoodra zij op de frontlijn zijn gekomen. Bij het werkelijke vuren moet bij het divisie- en gelederenvuur het voortrekken ten strengste ivorden tegengegaan. OpmerkingAlhoewel in gesloten ordein den regel, niet wordt gevuurd op afstanden boven de 300 a 350 passen, kan toch het salvo- vuur (bataljons,-halfbataljons,-divisie-of gelederen) op grootere afstan den in bijzondere gevallen van nuttige aamvending zijn. Voor afstanden, waarop de vizierklep uit de normaalstelling stand vizier moet gebracht worden, is het voor eene goede vuurdiscipline

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 563