I 450 557 en kans van treffen nuttig, den afstand in het commando aan te geven. Moet alzoo gevuurd worden op afstanden van 350 tot 500 passen, dan is het commando: j 350 Op 400 passen Aan. of, in zeldzamer gevallen, op 500 a 600 passen: f 500 j Op passen (f)aan. 600 Bij het bataljon wordt de aangegeven afstand onmiddelijk door de compagnies-commandanten herhaald. Tot het stellen der vizierkleppen moet de noodige tijd worden gegeven. Op het commando Op zooveel passen lichten de manschappen het geweer met de linkerhand horizontaal op en stollen de vizierkleppen met de rechterhand vlug in den verejschten stand, en wordt de positie van Vaardig hernomen. De salvos op den aangegeven afstand geëindigd zijnde, wordt de klep op het commando Roffel onmiddelijk in de normaal-standvizier-stelling, voor op den loop nedergelegd. Iioudt het vuur op afstanden, grooter dan 350 passen, op en moet men onmiddelijk overgaan tot het vuur naderbij, dan moet worden ge commandeerd Klep in H standvizier, waarop de klep snel voorover op den loop wordt neêrgedrukt, en de gewone commando's volgen. Bij het geven van een doorgaand vuur, op afstanden, waarbij de klep gebruikt wordt, moet, na het geven van eenigo salvo, het vuur worden gestaakt, omdat men den vijand door den kruitdamp heen niet kan blij ven waarnemen en dus allicht zou blijven doorvuren met te hoogo op zetten, waardoor hij, naar gelang hij dichterbij komt. minder in stede van meer verliezen zou lijden. Door het vuur een oogenblik af te breken, kan men den toestand over zien; is dan de vijand genaderd tot op 350 passen, of naderbij, dan wordt onmiddelijk gecommandeerd Klep in 't standvizier en het vuur heropend. Klep terugleggen op het voetstuk. (t) Klep stellen op het overeenkomstig merk,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 564