558 Het is bekend hoe moeilijk het is, de vuurdiscipline te velde te hand haven. Het vuren in gesloten orde op afstanden grooter dan die, waar bij men van de nuttige standvizier-richting gebruik maakt (grens 350 pas), moet dan ook tot de uitzonderingen blijven behoorenoefening is echter noodig. HAESCH IN BATAILLE EN UIT DE FLANK. 4. De verschillende marschen, met toepassing der onderscheidene passen (3e afd., Recr.-S.) worden in deze school herhaald, met inacht neming, dat bij het rechtsomkeert maken, ook de S.-Cn. overgaan in het gelid, dat voor komt, en dat zij bij de wendingen uit de flank zich aan het hoofd hunner sectie plaatsen, naast den guide, aan de zijde van het voorste gelid. OpmerkingBij den marsch in bataille kan ook de guide op het midden worden benoemdin dat geval is de E. Gr. van de derde sectie met de directie belast. DE COLONNE FORMEEREN. A. Vit de flank links rechtsopmarcheeren. 5. Coma°'s: 1. In sectiën links (rechts) opmarcheeren. 2. Guide TJitv. 1. Zie 54, Recr.-S. De S.-C". begeven zich op het le commando vóór het midden hunner sectiën. 2. 25, Recr.-S. 5a. 1. In compagniescolonne '^ls opmarcheeren. (fig. 1 plaat.) 2. Guide op het midden. Op het W.-C". markeeren de twee voorste sectiën den pas; op het commando Opmarcheeren verrichten de beide voorste sectiën hetgeen hierboven is aangegeven bj 5. Do beide achterste sectiën maken links uit de flank, marcheeren eene sectiedistantie door, zwenken daarna rechts als de voorgaande sectiën en marcheeren voorwaarts tot naast de sectiën, welke reeds in colonne staan. Zoodra het geheel geformeerd iscommandeert de compagniescommandant Voor ivaartsguide op het midden. De richting geschiedt naar het

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 565