560 ^'ltv -De rechter sectie marcheert voorwaartsde overige sectiën zwen- rechts ken links en veranderen bij opvolging links van directie, om in de colonne achter de voorste sectie te komen. Om achterwaarts af te marclieeren, maakt eerst de geheele compagnie rechtsomkeert. Om bij eene gesloten colonne in de richting voorwaarts af te marcheeren, moeten de 2e, 3° en linker sectiën met versnelden pas uit do flank in de colonne binnenrukken. C. Uit de orde van bataillein colonne samentrekken. 8„ Comdo's 1. Op de tiveede sectie in colonne marsch. 2. Guide Uitv.: IV.-C». De commandant der tweede sectie plaatst zich vóór het midden zijner sectie; die der rechter sectie doet deze links-, en die der derde en linker sectie ieder zijne sectie rechtsom maken. U'.-C". 1. De tweede sectie blijft staan. De rechter en derde sectie zwenken met rotten rechts en rukken, op geheelen afstand gekomen, door met rotten links te zwenken, rechthoekig in de colonne. De commandant der linker sectie geleidt deze langs den kortsten weg, op geheelen afstand, achter de derde. Zijn de sectiën op hare plaats vóór en achter de afdeeling geko men, waarop de formatie geschiedt, dan doen de S.-Cn. haar halt houden, front maken en richten. Zij begeven zich daarna vóór het midden hunner sectie. 2. Dit duidt de zijde aan, naar welke moet worden gericht. De gui des aan die zijde zorgen dan ook, na het commando Halt van de S.-Cn., zich spoedig in de directie en op den bepaalden afstand te plaatsen. Die der sectie, welke voorwaarts in de colonne rukt, maakt daartoe front achterwaarts en herstelt zich in front op het commando Staat van den S.-C'. 1. iormeert compagniescolonne marsch. (fig. 3) 2. Guide zzz op het midden. Uitv.: D.e vleugelsectiën plaatsen zich op sectiedistantie achter de middensectiën, door uit de flank, links en rechts achterwaarts af

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 567