561 te marcheereu. Na de richting plaatsen de sectie-commandanten zich op de buitenvleugels der sectiën; de linker guides der rechter sectiën plaatsen zich achter de rechter guides der linker sectiën. Deze regel geldt eens en voor altijd. OpmerkingGteschiedt de formatie op de derde sectiedan plaatsen de sectiëndie rechts van deze staanzich er vóór en de linker sectie zich er achter. 9. Wil de C.-C'. de colonne op zes passen (gesloten compagnies colonne) of op halven afstand doen samentrekken, dan commandeert hij 2e Op de sectiein gesloten {op halven afstand in) colonneenz. 1. Formeert gesloten comp.-colonne marsoh. 2. Guide=z Uitv.; als W.-C". 8. De vleugelsectiën plaatsen zich op G pas achter de middensectiën. 10. Op de Comllo's 1 r\ 7 rechter 1. Up de Unker sectievoorwaarts achterwaartsin colonne marsch. 2. Guide kan de colonne ook voor- (achter-)waarts op eene der vleugelafdeelingen worden geformeerd; de genoemde sectie blijft staan en de overigen be geven zich uit de flank voor- (achter-)waarts in de colonne. BEWEGINGEN EENEB COLONNE. In colonne marcheeren. 11. Com',0's 1. Voortvaarts jiarsch. 2. Guide Uitv.De compagnie marcheert aande benoemde guide van het hoofd der colonne zorgt voor de directie en den pas 25, Recr.-S.)de volgende guides volgen nauwkeurig het voetspoor van den onmiddelijk voorgaanden, blijven met hem in den zelfden pas en onderhouden den afstand. 12. Heeft een guide zijn afstand verloren of is hij van de directie afgeweken, dan moet hij dit langzamerhand herstellen, door zijne passen onmerkbaar te verlengen (verkorten) of wel door zijn togenovergestel- den schouder vóór te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 568