562 De S.-Cn. zijn verantwoordelijk voor de orde en liet verband der sectie, zoomede voor den afstand; zij moeten daartoe dikwerf front naar hunne sectie maken en toezien, dat de manschappen zich voegen naar de bewe ging van den guide. 12a. Tiet. voorwaarts verzamelen der colonne onder een werkzaam vuur van den vijand. De voorste sectie legt den afstand zoo snel mogelijk af en marcheert zóó veel door, dat aan de andere zijde de colonne zich buiten het werkzame vuur kan verzamelen. De overige sectiën doen hetzelfde, zoo dra het vuur is uitgelokt en weder is gestaakt. De manschappen nemen daarbij het geweer omlaag, marcheeren na gewaarschuwd te zijn op en loopen zoo snel mogelijk en goed opgesloten door. VA N DIRECTIE VERANDEREN. 13. De C.-C'. plaatst zich of een jalonneur op het zwenlcingspunt, in de richting der benoemde guides. Com'10 Rechts (links) van directie veranderen. TJitv.: De voorste S.-C'. maakt front naar zijne sectie en doet deze zwenken 50, 51 en 116 R.-S.)na volbrachte zwenking maakt hij weder front naar voren. De overige S.-Cn. verrichten bij opvolging hetzelfde; zij maken front naar hunne sectie, zoodra de voorgaande de zwenking begint. 14. Bij deze beweging moet er vooral op worden gelet, dat de sectiën op dezelfde plaats van directie veranderen als de voorgaande en dat zij rechthoekig op het zwenkingspunt aankomen. Is de colonne op halven afstand, dan maakt de guide aan de spil den pas 36 duim groot, ten einde de volgende sectie niet op te houden. 15. Is de colonne op zes passen afstand, dan wordt gecommandeerd: 1. Rechts (links) van directie veranderen marsch. 2. Guide S links (eechts). Uitv.De voorste afdeeling zwenkt als in de vorige de overige afdeelingen verrichten almede eene zwenkende beweging, waarbij de man schappen den schouder aan den kant der spil voorbrengen, ten einde door eene schuins voorwaartsche beweging in de directie der onmiddelijk Voorgaande afdeeling te blijven; de guides onderhouden den afstand met de meeste nauwgezetheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 569