563 De C.-C'. regelt aan de spil de grootte der passen en bestuurt van daar do beweging. Oordeelt bij, dat de voorste afdeeling genoegzaam is omgezwonken, dan commandeert bij 1. Voor WAARTS. 2. Guide Uilv.: De colonne marcheert rechtuit, en de guides, die zich nog niet in de richting bevinden, begeven zich daarin bij opvolging. In colonne uit de flank marcheeren. 16. Comdo's 1. Rechts (links) of Met verdubbelde rottenrechts- (links-) on. 2. Voorivaarts marsch. 3. Guide m Uitv.; De S.-O. plaatsen zich na de wending aan het hoofd hunner sectie, naast den guide; de uiterste guide aan de benoemde zijde is ver antwoordelijk voor de directie; de overigen voor den afstand en de richting. In compagniescolonne uit de flank marcheeren. Op het commando Marscli maakt het geheel om; de hal- ve divisie zwenkt onmiddelijk met rotten de halve divisie volgt onmiddelijk achter de laatste sectie der halve divisie. In colonne stilstaandevan directie veranderen. 17. De C.-C'. duidt den voorsten S.-C'. de strekking aan, waarop deze sectie moet komen te staan, of hij stelt in die strekking twee jalonneurs. Coma°'s: 1. Van directie veranderen, rechts- (links-) om. 2. Voorwaarts marsch. 3. Guide TJitv.De guide aan het hoofd der voorste sectie neemt van den eersten pas af aan zijne strekking evenwijdig aan de nieuwe frontlijn; die der overige sectiën regelen hunne directie naar den guide, die in de orde van colonne onmiddelijk voorafgaat. De S.-C". houden voor hun persoon halt op het punt, van waar zij de richting moeten beoordeelen, doen hunne sectie halt houden, zoodra de guide in de benoemde directie is gekomen, en daarna richten. 36

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 570