564 De afsfanden verkleinen en vergrooten. 18. Coma°: Op halven afstand (in gesloten colonneof op passenopgerukt marsch. XJitv.De voorste sectie blijft staan; de overige marcheeren aan. Zoodra zij op den genoemden afstand zijn gekomen, doen de S.-O. kaar kalt kouden en riekten, waarna deze ziek op kunne plaats in colonne begeven. 19. G-esckiedt deze beweging in den marsch, dan markeert, op liet commando Marschde voorste sectie den pas; de volgende sectiën ver richten, op ket daartoe vereischte commando van den S.-C'., hetzelfde, zoodra zij op den genoemden afstand zijn gekomen. Heeft de laatste sectie haren afstand verkregen, dan commandeert de C.-C'.: Voor WAARTS. Wordt de afstand verminderd, om niet te blijven doormarcheeren, dan waar schuwt de C.-C'. den voorsten S.-C'.die in dit geval, op ket commando Marschzijne sectie doet halt kouden en riekten. De overige sectiën kouden halt en riekten, zoodra zij op den genoemden afstand zijn gekomen. 20. Comd0's 1. Op geheelen halvenafstand opent 2. Guide (Bij de compagniescolonne nemen de sectiën dubbelen afstand van de voorgaande sectiën). TJitv.Op het commando Voorwaarts r= marsch van den comman dant der voorste sectie, marcheert deze aande commandanten der overige sectiën verrichten bij opvolging hetzelfde, zoodra de afstand is verkregen. Geschiedt deze beweging in den marsch, dan markeeren de drie ach terste sectiën den pas. Zoodra de afstand is verkregen, doet ieder S.-C'. zijne sectie aanmarcheeren op ket commando Voor waarts. IN COLONNE DE ERONTBREEDTE VERMEERDEREN OE VERMINDEREN. Stilstaandeop geheelen afstand de frontbreedte vermeerderen. 21. Com'10: Rechts (links) formeert pelotons marsch. TJitv.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 571