565 IV.-C". Op het commando van de S.-O. maken de voorste en derde sectiën rechts- (links-) om. U.-C'. Al de sectiën treden aan; de commandanten der voorste en der de sectiën blijven voor hun persoon staan, doen hunne sectie voorbij zich lieêntrekken, halt houden zoodra het laatste rot ter hunner hoogte is gekomen, vervolgens links rechtsfront maken en links rechtsrichten. De tweede en achterste sectiën nemen de plaatsen der voorgaande in en richten naar het midden. Na de richting plaatst zich de oudste der commandanten van de twee vereenigde sectiën vóór het midden van het peloton; de andere blijft of begeeft zich tusschen de beide sectiën. Is de colonne op minder dan geheelen afstand, dan worden de tweede en achterste sectiën, na halt te hebben gehouden, eerst dan gericht, wanneer de voorste en derde haar front hebben vrij gemaakt. 21a. Commando: Rechts (links) formeert compagniescolonne marsch. (fig. 4.) W. O. De beide voorste sectiën maken rechtsom op het commando van de sectie-commandanten. U. C°. De beide voorste sectiën treden aan, marcheeren eene sectie distantie door, maken halt en daarna links front. De beide achterste sectien marcheeren voorwaarts en plaatsen zich op de plaats der voorste sectiën. In den marsch zullen de voorste sectiën schuins rechts (links) marchee ren om het front der achterste sectiën vrij te maken. Het richten geschiedt zoo als in 21 is aangegeven. Voor het vermeerderen der frontbreedte zal men steeds gebruik maken van de compagniescolonne, omdat deze daartoe de meeste voordeelen aanbiedt. In den marschop geheelen afstand. 22. Comdo Rechts (links) formeert pelotons marsch. Uitv.De voorste en derde sectiën nemen den sekuinschen marsch rechts (links) aan. Zoodra zij het front van de onmiddelijk volgende sectiën hebben vrijgemaakt, commandeert de S.-C'. Voor waarts, markeert den pas. "Wanneer de sectiën op dezelfde hoogte zijn geko men, marcheeren zij vereenigd vooruit op het commando Voor waarts van de P.-Cn., die inmiddels, even als de S.-C'1. hunne plaatsen inne men (zie vorige 22 Coma°:

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 572