566 Rechts {links) formeert compagniescolonne marsch. Uitv.: Als bij 21». De voorste sectiën marcheeren schuins en markeeren den pas tot dat de achterste sectien ter harer hoogte zijn opgemarcheerd, waarop de - compagniescommandant voor het geheel Voorwaarts commandeert. De sectie-commandanten plaatsen zich op de vleugels. Yoor het overige geschiedt alles als in 22 is aangegeven. De oudste der heide sectie-commandanten, behoorende tot de rechter (linker) halve divisie, commandeert de halve divisie. 23. Is de colonne op halven of op zes passen afstanddan geschiedt voormelde beweging' op de zelfde commando's en naar de zelfde regels als bij 21, met uitzondering dat nu, op het commando Marsch, de voorste en derde sectiën de beweging in den marsch verrichten en de tweede en achterste sectiën, zoodra zij op de voorgaande zijn opgesloten, den pas markeeren. Zijn de sectiën vereenigd, dan marcheeren zij te gelijk vooruit op het commando Links {rechts) uit de flank marsch van den P.-Ct., die inmiddels, even als de S.-O., zijne plaats inneemt; de sectiën, die den pas markeerden, verlengen dien, tot dat zij in de richting der nevensectiën zijn. In pelotonscolonneop geheelen afstand marcheerendede sectiën formeeren. 24. Com'10; Rechts {links) formeert sectiën marsch. Uitv.De S.-O. begeven zichop het waarschuwingscommando, vóór het midden hunner sectie; die der linker (rechter) sectiën doen deze op hun commando rechts (links) uit de flank maken, in de colonne plaats nemen en daarna de wending links (rechts) uit de flank verrichten. Bij eene pelotonscolonne geschiedt het formeeren der compagniescolonne op de zelfde wijze; de rechter en linker sectiën der halve divisie blijven bij elkaar. In sectiecolonneop geheelen afstand marcheerende, groepen formeeren. 25. Com'10 Rechts {links) formeert groepen marsch. Uitv.De linker (rechter) groepen breken af op de commando's der linker (rechter) guides, zooals in de vorige is bepaald. De S.-O. blijven steeds bij de voorste groepen en plaatsen zich op den linker (rechter) vleugel. De guides der groepen, welke moeten afbreken zijn commandanten van deze en blijven op den vleugel, waar zij zich bevinden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 573