567 - ONTWIKKELINGEN UIT DE COLONNE. Links rechtsin bataille. 26. Is de colonne op geheelen afstand en zijn de guides niet in de directie van de lijn van bataille of hebben deze hun afstand verloren, dan stelt de C.-C'. de heide voorste guides in de gewilde richting; hij commandeert daarna Linker {rechter) guides op 't alignementwaarop de genoemde guides zich spoedig, op den juisten afstand, in de richting der eerstgeplaatste begeven. Is de colonne in marsch, dan begeven de guides zich, op het com mando, bij opvolging in de nieuwe directie, door het voorbrengen van den schouder. Gom'1" Links rechtsin bataille marsch. Uitv. W.-C°. De rechter (linker) guide der voorste sectie plaatst zich in de richting der guides aan de spil en zorgt voor de noodige tusschenruimte. U.-C°. De sectiën zwenken op de plaats; de S.-O. maken daarbij front naar hunne sectie, doen deze halt houden en rechts (links) richten op de guides aan de spil. Is de colonne in marsch, dan geschiedt dit op het zelfde commandode guides aan de spil maken nu halt en links- (rechts-)om. 26®. Uit de sectiecolonne in bataille. Comdo Met compagniescolonne Uilks in bataille marsch. (fig. 5.) Uitv.De tweede en derde (middelste) sectiën komen rechts in bataille, als bij 26 is voorgeschreven. De voorste en achterste sectiën maken links om en plaatsen zich achter de 2» en 3e sectiën op sectie- of 6 pas afstand; de sectie-commandanten plaatsen zich op den buitenvleugel hunner sectie. Wil men daarna de linie formeeren, dan commandeert de C.-C'.: Formeert de linie marsch. Uitv.: De beide achterste sectiën komen rechts en links voorwaarts in bataille en plaatsen zich naast de middensectiën, waarmede zij dc halve divisie formeeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 574