568 Indien men het viergelederenvuur wil toepassen, zullen de beide achterste sectien op het waarschuwingscommando Vier gelederen vuur op gelederenafstand achter de voorste sectiën opsluiten. In celonne marcheerende, den marsch uit de flank aannemen, 27. Coma° Rechts (links) uit de flank (of: Met verdubbelde rotten rechts (links) uit de flank), met rotten links rechtsmarsch. Uitv.: De sectiën veirichten de wendingen en zwenken volgens het commando; alleen de guides, die aan het hoofd komen, marcheeren rechtuit of maken rechtsomkeert. 27\ In bedekt terrein, waar de colonne zich niet kan ontwikkelen, zal zij met verdubbelde rotten marcheeren. Wanneer de colonne, in dezen marschvorm marcheerende, wordt be dreigd, zal zij halt en naar beide zijden front maken, waartoe gecom mandeerd wordt: Halt. Naar beide zijden front. Op dit commando maken de twee rechter gelederen rechts-, de twee linker gelederen links om. De manschappen maken Vaardig. Het vuur wordt geregeld door den compagnies-commandant. Wordt de colonne plotseling op hare flanken beschoten, dan maakt liet geheel, zonder commando af te wachten, halt en opent het vuur, door het geven van salvos op het commando der sectie-commandanten. De tamboer en hoornblazers plaatsen zich op het commando Halt met den compagnies-commandant tusschen de vier gelederen. Om weder door te marcheeren, maken de gelederen links en rechts front, op het commando T oorwaarts marsch van den compagnies-commandant. De tamboer en hoornblazers begeven zich weder op hunne plaats. Marcheert de colonne met sectiën, pelotons of in compagniescolonne, dan zwenken de rechter en linker groepen of sectiën rechts en links in bataille. De halve sectie-afstand, enz. wordt dan op het waarschuwings commando vooraf genomen. Ter rechter linkerzijde in bataille. 28. Is de guide niet naar de zijde van de lijn van bataille, dan wordt hij naar dien kant benoemd. Com'10

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 575