569 Ter rechter linkerzijde in bataille. De C.-Cfc. plaatst zich tijdig op het steunpunt. Ui tv.Op de hiertoe vereisehte commando's van den S.-C'. marcheert de voorste sectie rechts (links) op 53, Recr.-S.y, maakt, op het steunpunt gekomen, halt eu wordt rechts (links) gericht. De overige sectien marcheeren door en verrichten bij opvolging hetzelfde, zoodra zij ter hoogte zijn gekomen van de plaats, waar de rechter (Imker) vleugel moet komen te staan. In colonne met compagniescolonnes marcheerende, geschiedt het in bataille komen op de zelfde wijze, als hierboven is aangegeven. Voorwaarts in bataille. 29. De ontwikkelingen uit de colonne in bataille geschieden altijd op het hoofd der colonne en steeds naar de zelfde regels, ongeacht den afstand, waarop de colonne geformeerd is. Comdo Voorwaarts in bataille marsch (fig. C.) TJitv.: De voorste sectie maakt op het commando Marsch halt; de tweede komt rechts voorwaarts en de derde en achterste sectie links voorwaarts in bataille, als bij 30 is voorgeschreven. Deze wijze van opmarcheeren zal bij het voorwaarts in linie komen steeds gebezigd worden, wanneer er naar beide zijden ruimte tot ontwik keling bestaat. Zij is de normale opmarsch naar de linie. 30. Com'10 Links (rechts) voorwaarts in bataille marsch Uitv. W-.C°. De commandant der voorste sectie waarschuwt deze, dat zij blijft staau; die der overige sectiën doen hunne afdeelingen links- (rechts-)om maken en plaatsen zich naast hun linker (rechter) guide. U.-C°. De commandant der voorste sectie begeeft zich op den rechter (linker) vleugel der sectie en de overige sectiën treden aan; de tweede sectie zwenkt met rotten rechts (links) en verandert andermaal van directie met rotten links (rechts), zoodra zij ter hoogte is gekomen van de sectie, naast welke zij moet aansluiten. De commandant dier sectie blijft alsdan voor zijn persoon staan, doet de sectie voorbij zich heen trekken, halt houden zoodra het laatste rot is omgezwonken, rechts (links) front maken en richten. De beide overige sectiën marcheeren langs den kortsten weg naar de lijn van bataille en nemen daarin plaats, zooals voor de tweede sectie is bepaald.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 576