570 In compagniescolonne uit de flank marcheerende, naar die zijde de linie formeeren. Comdo. Rechts (links) voorivaarts formeert de linie marsch. TJitv.Uit de rechter flank marcheerende, komen alle sectiën rechts voorwaarts in bataille, zooals hierboven is aangegeven: de rechtcr linker achterste sectie formeert deniif^ir vleugel der linie ffio- 71 rechter 0 o v Bij eene sectiecolonne geschiedt zulks op de zelfde wijze. Bij deze beweging blijven de commandanten der sectiën, die naar de lijn van bataille marcheeren, voor hun persoon staan, zoodra zij in die lijn op het punt zijn gekomen, waar de rechter (linker) vleugel der sectie moet aansluiten. Marcheert de colonne, dan houdt op het commando Marsch de voorste sectie halt; overigens geschiedt de beweging naar de zelfde regels. Moet de colonne met het front naar de tegenovergestelde zijde in bataille komen, dan doet de C.-C'. de colonne rechtsomkeert maken en voorwaarts in bataille formeeren. CARRÉ's. 31. De carre's worden geformeerd uit de orde van colonne en uit die van bataille. TJit de orde van colonne. 32. Comdo: Formeert carré marsch. TJitv.: W.-C°. De commandant der voorste sectie waarschuwt deze, dat zij blijft staan; die der doet zijne afdeeling om maken en die der achterste sectie commandeert Voorwaarts. U.-C°. De commandant der sectie doet zijne afdeeling met rotten links rechts zwenken en halt houden, zoodra zij op de voorste sectie is opge- sloten. De achterste afdeeling sluit tegen de laatstgemelde sectiën aan. Marcheert de colonne, dan houdt op hot commando Marsch de voorste sectie haltoverigens geschiedt de beweging naar de zelfde regels. 33. Is de colonne op verminderden afstand, dan neemt de voorste sectie geheelen afstand voorwaarts; overigens wordt het carré gefor meerd als in de vorige 34. Bij eene compagniescolonne waarschuwt de commandant van

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 577