571 - de rechter sectie der voorste afdeeling, op het W.-Cf. 32), dat zij blijft staan; de overige S.-O. doen hunne sectie rechts om maken. Op het commando Marsch doet de commandant van de linker sectie der voorste afdeeling met rotten rechts zwenken en rechtsomkeert halt houden. De commandant van de rechter sectie der achterste afdeeling verricht het zelfde, wat in 32 voor den commandant der tweede sectie is voorgeschrevende commandant van de linker sectie van dat pelo ton neemt met zijne afdeeling de plaats in van laatstgemelde sectie. Is de compagnie op vier gelederen opgesloten, dan zwenkt de achterste sectie in stede van met rotten links, met rotten rechts; overigens blijft alles hetzelfde. Marcheert de colonne, dan is het laatste gedeelte van 32 ook hier van toepassing. Is de colonne op geheelen afstand, dan begeeft de linker sectie van de achterste afdeeling zich, langs den kortsten weg, op hare plaats in het carré; voor verminderden afstand wordt 33 toegepast. Uit de orde van bataille. 35. Com'10 Formeert carré r= marsch. Uitv.: De derde sectie blijft staan, de sectie maakt ^onen zwenkt met rotten de rechter sectie maakt mede links om en begeeft zich, langs den kortsten weg, naar hare plaats in het carré. Overigens wordt dit geformeerd, zoo als in 32 is vermeld. 36. Bij alle formatiën in carré plaatsen zich de C.-C'., de S.-O., de tamboer en hoornblazers in het midden van het carré de S.-O. ter hoogte van het midden hunner sectiën. In den regel maakt het geheele carré front naar die zijde, waar het aangevallen wordt. Wordt het carré aan alle zijden bedreigd, dan wordt gecommandeerd Naar alle zijden frontwaarop de wendingen rechts-en links om en rechts omkeert door de betrokken sectiën worden uitgevoerd. Eerst op het oogenblik, dat de aanval wordt doorgezet, wordt Vaardig gemaakt. Bij den aanval is de voorflank immer die zijde, waarop de aanval plaats heeft, onverschillig of er front naar alle zijden is gemaakt. Door het rechts-, links om, of rechtsomkeert maken van het carré veranderen de namen der flanken. Bij rechts om wordt dus de aanvankelijke rechter flank de vóór-, terwijl de aanvankelijke voorflank de linker flank van het carré wordt, enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 578