573 linie; bij de exercitiën op de waarschuwing van den C.-C'. door b. v. bet waarschuwingscommando Rechter flankaanval afgeslagen. Voor de verdediging tegen de Cavalerie zal niet altijd de carréforma- matie behoeven te worden aangenomen. Men dient bij dezen aanval vooral in het oog te houden, dat de linie de beste vorm is, hetzij gedeploieerd of op vier gelederen. Voor de verdediging tegen de Cavalerie of den klewangaanval in front zal men van de ondervolgende formatie gebruik maken. Comdo Verdediging tegen de Cavalerie. ÏTitv.Op dit waarschuwingscommando blijven de middensectiën staan, de buitenste sectiën beschrijven om de spil, aan de vleugels der midden sectie grenzende, een cirkelboog van 20°, vóór- en achterwaarts of omgekeerd, al naarmate van welke zijde de aanval geschiedt. In sommige gevallen zal het voldoende zijn, de beide vleugels een weinig naar achter of voren te doen ombuigen, (fig. 9) Op door dekkingsmiddelen geflan keerd of niet open terrein, alwaar men van verschillende kanten kan wor den aangevallen, zal men het carré laten formeeren. BAJONET-AANVAL. 40. De bajonet-aanval kan in bataille en in colonne worden uitgevoerd. Het naderen tot het punt van aanval geschiedt uit de linie, echelons- gewijze, met sectiën, waardoor men in de gelegenheid is om onder het verdedigend vuur steeds voorwaarts te marcheeren. De aanval kan reeds op afstanden van 200 a 300 passen beginnen en doorgezet worden, met sprongen van 2050 pas door elke sectie. De rechter sectie gaat 2050 passen in verspreide orde vooruitneemt stelling en opent het salvovuur. De overige sectiën volgen. Op deze wijze gaat men voorwaarts tot onder het werkzaam vuur van den vijand, zoo dicht mogelijk als men naar omstandigheden zal kunnen naderen. Yóór het stormen (looppas) wordt liet salvovuur door de geheele compagnie gege ven, waarna men overgaat tot den eigenlijken bajonetaanval (op het com mando Attaqueerenwaarop drie sectiën in den looppas zoo snel mogelijk voorwaarts naar het doel stormen, daarbij zooveel mogelijk rumoer makende. De vierde sectie volgt met versnelden pas en dient om den terugtocht te dekken, indien de aanval mislukt, of wel zij vervolgt den vluchtenden vijand of bestookt hom op eene zijner flanken. In colonne zal de aanval mede sprongsgewijze geschieden. Bij den aanval in deze formatie zullen de manschappen der drie voorste sec tiën, die den eigenlijken aanval verrichten, zooveel mogelijk bij elkaar blijven

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 580