574 - om gezamenlijk in de vijandelijke stelling te vallen. Zoodra de aanval is gelukt, zal een gedeelte dei' compagnie den vluchtenden vijand met haar vuur vervolgen, terwijl het overige gedeelte zich onmiddelijk verzamelt en gereed houdt om, zoodra de vijand het verlorene zal trachten te heroveren, dezen door haar vuur te verjagen. Gedurende den stormaanloop zullen de tam boer en hoornblazers zoo veel mogelijk slaan en blazen en daarmede doorgaan, tot dat de aanval is volbracht of mislukt. De geweren worden door de manschappen gedurende den stormaanloop omlaag gedragen, tot dat do eigenlijke bajonetaanval wordt ondernomen. Deze voorschriften zijn niet verbindend; de wijze van aanval zal dikwijls door verschillende omstandigheden gewijzigd moeten worden. De keuze der wijze van aanval wordt overgelaten aan de inzichten van den aanvoerder. DE COMPAGNIE DOEN UITEENGAAN EN WEDEB VERZAMELEN. 41. Op het signaal Afdanken gaat de compagnie uiteen. Om de compagnie te verzamelen, plaatst de C.-C'. zich op het punt, waar hij de compagnie wil opstellen; de S.-C". en de guides der sectiën stellen zich op hunne plaatsen, bij de normaal-colonnestelling (compagnies- colonne) aangeduid. Op het signaal Gewapend appèl begeven zich de manschappen, zoo spoedig mogelijk, tusschen het opgestelde kader; hierbij moet de meeste orde en stilte worden in acht genomen. Het doen uiteengaan en verzamelen der compagnie moet dikwijls worden beoefend. 42. Bij een geoefenden troep wordt, zoowel bij het formeeren dei- colonne als bij het ontwikkelen in bataille, in den regel, van den ver snelden pas gebruik gemaakt en door de S.-C". het commando Rechts (links) richt u niet uitgesproken. De S.-C". en de uiterste guides plaatsen zich, op het commando Halt op de nieuwe lijn van bataille of van colonne en de manschappen richten zich onmiddelijk, na halt, of halt en front te hebben gemaakt. ALGEMEENE BEPALINGEN. Het exereeeren heeft plaats op het gewone exercitieveld. Zoodra ech ter de compagnie voldoende geoefend is, zal men haar zooveel mogelijk op geaccidenteerd terrein zich laten bewegen. Bij de bepaling van de lijn van bataille zal deze zich wijzigen naar de plooien van hot terrein,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 581