575 Achter een heuvel of galangan zal men niet gericht behoeven te staan de sectiën behoeven niet op de zelfde lijn naast elkander te staan, mits slechts zorg worde gedragen, dat zij verband blijven houden, opdat de C.-C'. het geheel kan blijven overzien. De sectiën moeten zich zoodanig opstellen, dat zij bij het vuren elkander niet hinderlijk zijn. Het vuren door straten, défilés, enz. zal zooveel mogelijk gedurende den marsch worden beoefend. Is het terrein groot, dat men moet bestrijken, dan zal men achter dekkende voorwerpen de sectiën op één gelid opstellen. De afstanden tusschen de sectiën zullen bij eene dergelijke opstelling zoo groot mogelijk genomen moeten worden. Bij de oefening, voorgeschreven in 12a, zal men van tijd tot tijd eene compagnie of sectie van losse patronen voorzien, ten einde het doortrekken der terreinstrooken onder het werkzaam vuur des vijands beter aanschouwelijk te maken. De C.-C'. en de officieren zullen de manschappen gedurende de rust eu bij het in stelling liggen bekend maken met de bedoeling der oefening of manoeuvre. Wanneer er onder het werkzame vuur van den vijand niet gevuurd wordt, zullen de manschappen, stilstaande, steeds knielen of liggen. Bij het halt houden onder het werkzaam vuur des vijands zullen de sectie- en compagniescolonnes steeds op gelederenafstand opsluiten; bij het voorwaarts marcheeren zullen zij wederom den gewonen afstand hernemen. Voor de ontwikkeling om te vuren, zal men die formatiën kiezen, welke een overgang tot de liniestelling het spoedigst toelaten. Bij het passeeren van bedekt terrein en in de nabijheid van Cavalerie over eene opene vlakte gaande, zal men zoo noodig gebruik maken van het gesloten carré. Bij de vuren in linie zal men, indien het niet noodzakelijk is, het volle salvovuur der compagnie te geven, het vuur laten beginnen door de rechter sectie, daarna door de derde en vervolgens de tweede en de linker sectie. Voor het uitgestrekt vuur zullen de vizieren in elke sectie voor ver schillenden afstand worden gesteld. Soms zal men kunnen gebruik maken van het vuur op grootc afstanden. Tegen den cavalerieaanval zal men echter het vuur op niet te grooten afstand openen. Slot volgt.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 582