632 dezede Artillerie in sommige gevallen daarin zelfs kan vervangen bijv. in voor Artillerie onbegaanbaar terrein. De Infanterie kan daarbij in twee formatiën worden opgesteld: 1°. kan een gedeelte van den aanvallenden troep, bijv. eene com pagnie van een bataljon, dat aanvalt, in gesloten orde blijvendehaar salvovunr pelotonsgewijze met verschillende opzeth-oogten op den ver- dediger richten gedurende het avanceeren van de andere compagniën in verspreide orde; of' wel 2°. kunnen kleinere gedeelten, bijv. groepen in gesloten ordetus- schen de tirailleurs verdeeldvan tijd tot tijd salvovuur op do vijandelijke stelling richten en, deze dichter naderende, tot het snelvuur overgaan. Door het vuren op grooten afstand van den verdediger is de aan valler genoodzaakt, reeds op aanmerkelijken afstand van de tegen partij de verspreide orde aan te nemen en zijne colonnes te deploieeren. Geheele compagniën, daartoe te voren aangewezen, moeten het vuur op verren afstand openen, terwijl hare batal jons, om zoo min mogelijk van het vuur van den verdediger te lijden, spoedig in verspreide orde avanceeren en den vijand zoo dicht mogelijk naderen. Om den verdediger de overmacht van zijn vuur te doen gevoelen, moet de aanvaller veel sterker zijn dan de verdediger en zal hij dus van het eerste oogénblik van den aanval reeds de noodige getalsterkte moeten hebben en, gebruik makende van gunstige stellingen, sprongs gewijze vooruit moeten gaan, terwijl zijdelings geplaatste afdeelingen door haar: massavuur den aanval besehermen. Dicht bij den verdediger gekomen, moet hij trachten dezen door een hevig snelvuur te schok ken en onmiddelijk daarna stormen. Een dergelijke aanval zal steeds zware offers kostendaarom moet de f'rontaanval steeds eene schijn beweging zijn, terwijl de werkelijke aanval op het zwakste punt van den verdediger, zijne flank, moet gericht worden. Deze flankaanval moet met zorg geleid, het oogénblik van het begin en de wijze van uitvoering moeten met beleid bepaald worden, terwijl de aanval, om onttrokken te blijven aan het vuur van de tegenpartij, op grooten afstand van deze moet ingeleid worden. In algemeene trekken kunnen wij ons de opstelling van den aan valler volgendcrwijze voorstellen. De aanval zal in. twee hoofdliniën plaats hebben; de eerste, en-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 639