54 f 70 f 9,90 f 120 f 70 f 30 f 9,90 100 f 30 f 9,90 bevestiging door overhaasting of weinige geoefendheid der manschappen wordt er door vermeden, terwijl de tijd, benoodigd voor het op- en afladen, er aanzienlijk door verminderd wordt. J. L. SwART, le Luitenant der Artillerie. Adjudanten-onderofficierkwartiermeesters. Onder de Adjudanten-onderofficier, kwartiermeesters, die ik te velde heb leeren kennen, zal ik nooit de namen vergeten van een Mie hels, een Kaakebeen, een Beusteren anderen, die in verschillende moeilijke om standigheden zoo flink wisten te handelen. En omdat ik zelf gezien heb, wat aan deze onderofficieren-kwartiermeesters vaak opgedragen wordt, wil ik thans eens onderzoeken of deze dienaren van den Staat, in ver gelijking van hunne evenknieën, voldoende beloond worden voor hunne niet geringe diensten. Onder de Adjudanten-onderofficier, die als comptabelen optreden, ko men voor Magazijnmeesters der Artillerie en der Genie en Kwartiermeesters. Van deze drie betrekkingen wordt die van den Adjudant-onderofficier, kwartiermeester het slechtst bezoldigd, zoodat hem ook het geringste gagement wordt toegekend. Is dit billijk? Zoo krijgt per maand een: Magazijnmeester der Genie Artillerie aan Kwartiermeester Hierbij valt echter op te merken, dat een Adjudant-onderofficier, kwar tiermeester alleen dan f 70 huishuurindemniteit of eene woning der 5e klasse ontvangt, wanneer hij geheel zelfstandig geplaatst is, omdat hij dan in zijn huis bureau moet houden. (Zie tarief 36, 15) Magazijnmeesters der Genie en Artillerie krijgen daarentegen altijd huisvesting of huis huurindemniteit, niettegenstaande zij zelden geheel zelfstandig worden ge plaatst. Aan gagement ontvangt een Tractement Huishuur Fourage Jj Vivres f 100 a 200 n V

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 65