.a. m Verwisseling van schijven lij het schijfschieten. Ten einde het verwisselen van schijven hij de schietoefeningen gemak kelijker te maken en het herhaaldelijk heên- en weêrloopen op de schietbaan voor te komen, zonder te kort te doen aan het bepaalde bij de 2* afdee- ling31- alinea van bladz. 86, van het reglement op de schietoefeningen, heb ik het niet ondoelmatig geacht, in dit tijdschrift mededeeling te doen van eene regeling, die slag in toepassing heb Zij bestaat hierin, plaats van den schut- waarop men wil doen geeft. Daartoe bezige men schijfaanwijzers ge raamten met linnen met wit papier, op van staken (zie de hier- waarop in Romeinsche schijven, dat men ge- koolteer, is aangege- Gteeft men die cijfers en eene daaraan even zij tot op verder dan der geraamtenaan Schijf aanwijzer voor drie mansschijf op 1/20. 0,50 M. ik met den besten uit gebracht. dat men van de stand ter het aantal schijven, vuren, zichtbaar aan- schijfjes door mij noemd houten ge- overtrokken en beplakt onderen aangepunte bij geplaatste schets) cijfers het aantal der bruiken wil, b. v. met ven. eene lengte van 0,75 M. redige dikte, dan zijn 500 M. zichtbaar. Een beide zijden beplak kende, zoo zijn er twee schijfaanwijzers noodig: een voor den eenmansschijf en een voor den drie- en vijfmansschijf. Het gebruik is volgt. Op het schietterrein komende en met het schijfschieten een begin willende doen maken, plaatst men den schijf aanwijzer, die het aantal schijven aangeeft, waarop men wil beginnen te uiren, op twee passen links en achterwaarts van den schutter, met het nummer naar den kogelvanger. (De aangepunte staken, waaraan de schijfaanwijzerbevestigd is, worden in den grond gestoken). De korporaal- of sergeant-waarnemer laat het gewilde aantal schijven plaatsen en hegeeft zich daarna, de roode vlag zichtbaar omhoog houdende, naar den obser-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 398