BOEKBESCHOUWING. J Historisch overzicht va» de voornaamste gebeurtenissen der laatste dertig jaren, ten dienste van onderofficierendie zich tot het officiers-examen voorbereiden, door J. H. Engelbregtle Luitenant der Infan terie. Te Leidenbij A. W. Sythoff. 1879. Naar wij meenen, maakte de schrijver, Hollandscli officierlange jaren deel uit van de kleine keurbende geroutineerde instructeurs aan liet Instructie-bataljon te Kampen, die, in een bescheiden werkkring geplaatst, groote diensten aan het leger hebben bewezen. Het hier aangekondigde werk is zijn maker waardig. Het paart aan niet al te groote beknoptheid (eene fout van een dergelijk werk van den fsten Luitenant der Infanterie Obreeneene degelijkheid van bewerking der stof en eene heldere voorstelling der verschillende feiten, die ons het boek met alle gerustheid doen aanbevelen voor het onderricht in de geschiedenis aan de Militaire school te Meester-Cornells, zoo het daar nog niet gebruikt wordt, Gedrukte stukken der Staten-Generaal, le en 2e Kamer, 18801881, enz. Begrooting van Ned.-Indië voor het dienstjaar 1881, enz. [Vervolg. Zie afl. 3j. De Heer Kool vervolgde zijne rede aldus „De organisatie van het leger zaleen ieder gevoelt het verband moeten houden met de verdedigingsplannen. Staan wij ten opzigte van die plannen tegenwoordig op vasten bodem? De Indische militaire litteratuur van de laatste jaren heeft zich.met dit uiterst gewigtige vraagstuk op zeer verdienstelijke wijze bezig gehouden, en de bespiegelingen, welke zij er aan gewijd heeft, wettigen het mijns inziens in geenen dee- le om op de gedane vraag een bevestigend antwoord te geven; Immers niet alleen

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 412