510 ker hand ter hoogte van de kin brengen. 2. en 3. als de 2e en 3" be weging van Over 't geweer. 75. Uit de positie van het geweer overhet geweer presenteeren. Deze beweging kan te pas komen, indien de soldaat op schildwacht staat met Over 't geiveer en hij een salut moet doen voor een hoofdofficier. Zoo als het nu is bepaald, moet men eerst het geweer schouderen, waardoor men onnoodig ééne beweging te veel doet. Commando Presenteert geweer. Uitv. in twee bewegingen. 1. als de le beweging van §69. 2. als de le beweging van 75. '7. In de uitvoering de woorden: evene en onevene nommers te vervangen door de woorden: linker en rechter vleugellieden van het dubbele rot. Door de verandering van dezen zal men, om de geweren aan rotten te zetten, niet meer, zoo als gewoonlijk, behoeven te laten overnommeren. 88. Op bladz. 12, IIe afdeeling Recrutenschool, geweer klein kaliber, moet aan het slot van de 4C alinea het woord afgezet ver vangen worden door overgenomen. Het is reeds meermalen gebeurd, dat het schot bij het afzetten is afgegaan, omdat de pin van de palveer niet goed in het daarvoor bestemde gat kwam. Door het geweer te doen overnemen, zal er in dat geval nimmer kans bestaan voor ongelukken. COMPAGNIESCHOOL. In deze en de volgende school is aangenomen, dat de sectiën van de halve compagnie (het peloton) steeds naast of achter elkander komen te staan, ongeacht welk gelid daarbij zal voor komen. De 3e alinea is in strijd met de twee laatste regels der vorige; daarin leest men onder anderen, dat de 1° sectie naast of achter de 4e mag komen te staan, hetgeen niet overeenstemt met hetgeen wat in de 3e alinea bedoeld wordt en goed is. INLEIDING. Bij liet Nederlandsche leger bestaat deze bepaling niet meer. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 517