533 - in springen en zij toch reeds aanzienlijke dekking tegen geweervuur, granaatkartetsen en granaatscherven opleveren. Waar werkkrachten be schikbaar zijn en in steenaehtigen grond verdient het zeker tot be spoediging van den arbeid de voorkeur, de aarde der ingravingen aan do buitenzijde van deze op te werpen en de bonnetten te doen bestaan uit gevulde zandzakken. Beschadigde schietgaten zijn op die wijze gemakkelijk te herstellen en de zakken zeiven zijn gemakkelijk aan te maken, aan- ot mode te voeren. Zijn er achterwaarts geschikte plaatsen tot het opstellen der bespanning en van de munitie-draagpaardenzoo vinden de munitiekisten eene goede plaats in de loopgraaf tegen de borstwering. Het tempeeren en plaatsen van buizen en zundertjes lean dan ook aldaar geschieden. Moet men terugtrekken dan worden het stuk en de munitiekisten gemakkelijk naai de bespanning en de draagpaarden gebracht. Het is duidelijk, dat vluchtige dekkingen voor sectiën, halve of ge- heele batterijen naar dezelfde grondbeginselen worden opgeworpen. Is er echter genoegzame ruimtezoo verdient het aanbevelingtot verdeeling vau 'svijands vuur, voor elk stuk een afzonderlijken gedekten stand op te werpen en de onderlinge afstanden zoo groot mogelijk te nemen. I. L. Swart 1° Luitenant der Artillerie. Vereenvoudigingen in de uitrusting van den Infanterist. Tijdeus mijn verblijf in Atjeh werd mij opgedragen, te rapporteeren of het niet medenemen van den ransel te velde gewenscht is, welken last ook andere compagniescommandanten ontvingen. Het ter zake door mij ingediende rapport bied ik den lezers van dit tijdschrift hierbij aan, niet uit ingenomenheid met eigen werk, maar omdat het, zoo als ik later mocht vernemen, homogeen was met de door mijne ambtgenooten ingediende rapporten, en ton andere om, door nogmaals over de zaak te spreken, ook anderen uit te lokken, deze belangrijke aangelegenheid op nieuw in ons tijdschrift te behandelen. De'Redactie dankt den geachten inzender voor zijne bijdrage en hoopt, dat anderen zich door zijn voorbeeld aangetrokken zullen gevoelen, onderwerpen als dit uit den rijken schat hunner practische ervaring op publiek terrein te bespreken. Onze officieren zijn de mannendie de gegevens daarvoor moeten leverende bureaux moeten die gegevens verzamelen en verwerken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 540