55 Magazijnmeester der Genie 500 a f 620 Adj. ond. off.j v Artillerie f 500 Kwartiermeester480 De Adjudant-onderofficier, kwartiermeester krijgt dus even veel pensioen als ieder ander graadgenoot, die nooit in eenige comptabele positie is geweest. "Waarom? Zijn ze over het hoofd gezien bij het concepieeren van het gagementsreglement Zoo ja, dan moet de fout zoo spoedig mogelijk worden hersteld. Ook de geweermakers werden daarin eerst over het hoofd gezien, zoo het scheenmaar men vergat hen later niet, blijkens de A. O. N° 109 van 1876. Maar er is meer. De Adjudanten-onderofficier, magazijnmeesters wor den op hunne beurt tot 2en Luitenant voorgedragen. Zij hebben dus ook in dit opzicht voorrechten boven de Adjudanten-onderofficier, kwar tiermeesters. Voorrechten zijn billijk, wanneer daaraan grootere plichten zijn ver bonden. Meer arbeid en grootere verantwoordelijkheid worden dan door hoogere bezoldiging vergoed. Doch is daarvan hier wel sprake? Adjudanten-onderofficier, kwartiermeesters vervullen vaak betrekkingen, op groot vertrouwen gebaseerd. Niemand kan dien rang behalen, zonder daarvoor eerst aan de vereischten van een betrekkelijk niet gemakkelijk examen te hebben voldaan (zie A. O. N° 100 van 1876). Voor Maga zijnmeester der Artillerie wordt geen examen gevorderd, en een Adju dant-onderofficier, magazijnmeester wordt zonder examen officier-maga zijnmeester. De Adjudanten-onderofficier, kwartiermeesters genieten dus van hunne comptabele evenknieën de minste voordeelen. Zij hebben, bij hen verge leken, de geringste vooruitzichten op lotsverbetering. Moge meer gelijkheid in deze betracht worden, en de Hoofdintendant der Militaire Admiuistratie op de rechten en belangen dezer dienaren letten. Maatregelen tot vermeerdering der theoretische en practische geoefendheid hij de Infanterie. Bij Algemeene order N° 109 van 1871 werden door het Departement van Oorlog aan het officierscorps bij het Indische leger de navolgende vragen gesteld: I. Hoe is de dienst in groote garnizoenen te regelen, opdat zonder na-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 66