- 161 den, onmiddelijk voor het uitrukken, op de vereischte sterkte ge bracht en bestonden die colonnes bovendien uit verschillende com pagniën van verschillende bataljons, instede van zooveel mogelijk de compagnién van hetzelfde bataljon voor een tocht te bezigen. Zoo werd het eerste gedeelte van den tocht naar Gedoeng uitgevoerd door drie compagnién van twee verschillende bataljons, nog versterkt door manschappen van een ander bataljon, terwijl de hoofdofficier, die commandant der expeditie was, weder tot een derde bataljon be hoorde, waarvan geen man aan den tocht deelnam. Bij het tweede ge deelte van den tocht in dat landschap bestond, als ik mij niet vergis, de Infanterie der colonne uit acht compagnién van vier verschillende bataljons. Om bovengenoemde nadeelen op te heffen is het noodig, dat de compagnie eene zoodanige sterkte heeft, dat zij gedurende eenige maanden zonder aanvulling te velde kan zijn en daarbij toch niet te zwak wordt, terwijl het dan bovendien niet noodig zal zijn om een bataljon, dat te velde trekt, eerst aan te vullen, maar het weg gezonden kan worden zoo als het is, waarmede tijdverlies vermeden wordt. Hoe groot of de verliezen zijn, die een troep te velde ondergaat, leert de statistiek, welke waarschijnlijk wel in 't bezit van den Ge- neralen staf zal zijn, zoodat daaruit afgeleid kan worden, hoe sterk eene compagnie moet zijn om na een bepaalden tijd nog eene be paalde sterkte te bezitten. In aanmerking nemende, dat die verliezen zeer groot zijn en de sterkte der compagnién van de Europeesclie legers beschouwende De sterkte de compagniën in de Europeesche legers is als volgt: Nederland 218 man in oorlogs-, 221 in vredestijd. Duitschland 250 Rusland 250 Oostenrijk 225 Frankrijk 235 België 200 Italië +175 Engeland 125 Jn de zeven eerst genoemde rijken bestaat liet bataljon uit 4, in Engeland uit 8 compagniën, 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 168