168 voorgrond treedt, zou ik bij elke schietoefening, vóór den aanvang van het individueel vuur, het vuren in gesloten orde, nu eens op groote dan weder op kleine afstanden, beoefend willen zien en hierbij den eenen keei a an losse, den anderen keer van scherpe patronen doen gebruik maken. Ook het snelvuur, waarbij steeds het aantal te verschieten patro nen genoemd moet worden, moet nu en dan beoefend worden. De manschappen, die bij eene schietoefening afwezig zjjn geweest, zullen de volgende maal vijf patronen, in het individueel vuur, méér moeten verschieten. Aannemende, dat het weder steeds gunstig is, zal bij deze rege ling door ieder man in één jaar verschoten worden le In het individueel vuur: 52 X 10=520 scherpe patronen; 2° In het w ingesloten orde: 52 X 6 312 losse pa tronen en 52 X 6 312 scherpe patronen; totaal 312 losse en 832 scherpe patronen. Op de dagen, dat door twee eompagniën wordt schijfgeschoten. worden de beide andere geoefend in het tirailleeren en de velddienst! waarbij steeds van geaccidenteerd terrein gebruik moet worden gemaakt. Het tirailleeren mag nimmer op een exercitieterrein plaats hebben, zoo ais ons reglement ook aangeeft, daar de manschappen zich dan een valsch beeld van de werkelijkheid vormen en later, indien zij dezelfde oefening op een geaccidenteerd terrein herhalen, blijven vasthouden aan hetgeen zij op het exercitieterrein geleerd hebben en t gebruik maken van het terrein opofferen aan richting en afstand. De oefening m de velddienst zal dikwijls gepaard kunnen gaan met oefening in het marcheeren. Wanneer wij den Zaterdag vrijhouden voor reiniging van kampe menten, inspectiën, enz.dan blijft nog een morgen van de week over, die gebezigd moet worden tot het uitvoeren van militaire marschen, of tot het exerceeren in de Bataljon- en Liniescholen. De oefening in de Compagnieschool zoude 's namiddags van 5—6 uur kunnen geschieden. Neemt men hiervoor drie dagen, dan blijven F. G. Graf Von Waldersee „Die Ausbildnng der Infanterie für das zerstreute

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 175