169 er nog twee over om voor de Bataljonschool of andere oefeningen gebezigd te worden. Bij die oefeningen in de Compagnie- en Bataljonscholen moet gezorgd worden, dat alle bewegingen en handgrepen met onveranderlijke on berispelijkheid worden uitgevoerd. Bij al de genoemde oefeningen moeten de kapitein en alle officieren der compagnie tegenwoordig zijn. De ochtend- en namiddaguren aldus nuttig besteed wordende, zou men de theorie des voormiddags, van 10.} tot 11 uur, kunnen doen plaats hebben. Eiken dag zou ik een half uur aan theorie willen besteden; dit komt mij beter voor dan b. v. drie maal 's weeks één uur, omdat een uur theorie achtereen èn voor den onderwijzer èn voor de leerlingen te veel inspanning kost en al licht in slaperigheid ontaardt. De wijze, waarop en waarover theorie wordt gehouden, bepaalt de compagniescommandant, die tevens één of meer officieren voor deze dienst aanwijst. Tot kort overzicht van het besprokene volgt hier een oefenings tableau. Maandag. lc en 2e compagnie schijfschieten. 3e en 4e tirailleeren. 's voormiddags 10} 11 uur theorie voor allen. 's namiddags 56 uur Compagnieschool voor allen Dingsdag. i 3e en 4° compagnie schijfschieten. 's morgeus I le en 2° tirailleeren. 's voormiddags 10}11 uur theorie voor allen. 's namiddags 5G uur Compagnieschool voor allen. Woensdag. i 1L' en 2e compagnie schijfschieten. 's morgens 3° en 4° velddienst. 's voormiddags 10}11 uur theorie voor allen. 's namiddags 5—6 uur oefening in de Bataljonschool.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 176