210 De verrichtingen der Engelsche Genie hij de expeditie naar Komassi in de jaren 1873 en 1874. (Vervolg en slot. Zie afl. N° 7.) Met de steeds aanhoudende transporten uit Engeland kwamen onder anderen vier uitneembare hospitaalbarakken op verhoogde ijzeren voeten. Elke barak bevatte een lokaal voor 8 kribben en een portaal met een privaat en eene kast. (Zie de figuren 1, 2, 3, 4 en 5, Plaat II). De binnenwerkscbe afmetingen van het ziekenlolcaal warenlang 9, breed 5,8, gemiddeld boog 4 meter, zoodat ieder zieke 26 M3 lucht had. De wanden en bet dak waren dubbel en de barak was voorzien van een ruiterdak tot ventilatie. De barak stond op 18 gegoten ijzeren voeten, zoodat de vloer 1 M. boven den bodem lag. De ziekenzaal had 6 ven sterramen die geopend konden wordenterwijl door bet ver overstekende dak de zonnestralen werden gekeerd. De telegraaflijn vorderde behoorlijk, vooral naarmate de ondervinding de werkers handiger leerde zijn. Zoo maakte men bijv. op hoogten gebruik van kortere palen dan aan den voet dier hoogten. Ook bleek bet zeer noodig om eiken paal bij slechts de minste zijdelingsche spanning te schoren. De eerste twee kilometer door het struikgewas ging zeer vlug, dewijl bet niet hoog was, maar daarna begonnen de moeilijkbeden. De weg kronkelde daarna zóó erg, dat men al spoedig tot de overtuiging kwam, dat, om op de vlugste wijze vooruit te komen, bet hinderlijke struikgewas naast den weg moest worden weggekapt, dewijl men anders verbazend veel palen en isolatoren zon moeten gebruiken. Het struikgewas was doorgaans het dichtst ter hoogte van den te spannen draad. Op een afstand van 5 kilometer van Cape Coast Castle werd de plantengroei over een afstand van ongeveer kilometer zóó ondoordringbaar, dat men de palen beurtelings aan de eene en de andere zijde van den weg moest plaatsen en dan nog eenige meters naast den weg bet boutgewas opruimen om den draad te kunnen spannen. 27a dit moeilijke gedeelte vorderde men vrij snel, zoodat den 22en December te Inquabim bet eerste station geopend werd. De afstand tot Cape Coast Castle bedroeg 11 kilometer. Middelerwijl waren de volgende instrnctiën voor de seiners vastgesteld geworden a. De stations zullen tot nader bevel geopend zijn voor dag- en nachtdienst. b. De seiners zullen in de stations slapen, waar zich daarenboven steeds een ordonnans als wacht zal bevinden. cAan de stations zullen depêche-boeken (registers) van liet gewone model verstrekt worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 217