217 Gelukkig kwam op den 31en December 1873 het noodige telegraafma- terieel. Deze vertraging teil gevolge van onvoldoend materieel is niet in gehaald kunnen worden en heeft later natuurlijkerwijze invloed gehad op de snelheid der operatiën. Het hoofd der telegraaflijn bleef nog 80 kilometer van Komassi verwijderd. Het benoodigdo telegraafmaterieel werd nu onmiddelijk aan wal gebracht en gesorteerd, ten einde het eerst benoodigde dadelijk te kunnen transporteeren. Op den 31en December kwamen tegelijk de Europeesche troepen aan voor de expeditie in Ashantee, en den len Januari werd reeds een half bataljon aan wal gezet en naar de eerste etappeplaats, Inquabim, opgezonden. Dewijl de troepen met hunne bagage, voedingsmiddelen, enz. veel transportmiddelen eischten, werden deze al spoedig ten koste van het vervoer van telegraafmaterieel verleend en ontstond hierdoor ook vertraging in de werkzaamheden. Wegens den vermeerderden weerstand in de lijn werden de verschillende batterijen thans elk op 20 elementen gebracht. Het detachement genietroepen, met de telegraaflijn belast, was nu in gedeeld als volgt: Seiners te Cape Coast Castte2 Dunquah1 Mansue1 B bij het werkdetachement2 Lijnopzichters te Cape Coast Castle en Dunquah Mansue. 3 Uitpakken, verzenden, enz. van telegraafmaterieel te Cape Coast Castte2 Gemiddeld aanhoudend ziek door koorts1 W erkdetachement13 te zamen25 man. Dit getal van 13 moest echter doorgaans met een 2-tal verminderd worden wegens koortsigen, die zich thans, na gedurende een maand aan de brandende zonnestralen te hebben blootgestaan, dagelijks voor deden. Dooreen genomen, bleven de aangetasten evenwel zelden langer dan één dag van het werk weg. Zooals boven reeds gezegd is, had men een pionier-bataljon opgericht, waarbij elke Europeaan een 12-tal inboorlingen onder zijne onmiddelijke bevelen had. De inrichting voldeed zeer goed, hetgeen weldra bleek uit de snelle vordering der werkzaamheden. De indeeling geschiedde op de volgende wijze: 1°. Een wacht van een onderofficier en 10 man inlandsche politie wa-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 224