16 «leze paragraaf gestelde was, naar zijne meening, in strijd met het Bui'' gerlijk Wetboek. Die meening zou juist zijn, indien de onderstelling, waarvan daarbij wordt uitgegaan, juist ware, namelijk: dat bij gemelde paragraaf bedoeld werd, aan de daarin behandelde akten de kracht toe te kennen van akten van den burgerlijken stand. De bedoeling der paragraaf is, om, vermits de bepaling van art. 61 Burgerlijk Wetboek, en dus ook het Koninklijk besluit van ld Juli 1830 (Staatsblad 57° 53) voor de hier in aanmerking komende gevallen te kort schieten, de zaak toch niet ge heel ongeregeld te laten, maar zoo naauwkeurig mogelijk en „zooveel doenlijk" in overeenstemming met de wet, voorloopige bewijsstukken te doen opmaken, geschikt om later te strekken tot aanvulling der registers van den burgerlijken stand, voor zoo veel noodig, met regtcrlijke magtiging. Om dit laatste te bereiken, dient dan ook de derde alinea van III: „Die akten worden zoo spoedig mogelijk opgezonden aan den Minister van Justitie." Wat hierop verder gedaan is. hebben we reeds uit het tweede gedeelte van ons opstel gezien. IY. Gaan wij thans na hoedanig het krijgsrecht in FrankrijkEnge land en Prn/sen, om ons, met het oog op de gebrekkige gegevens, omtrent dit onderwerp in Indiê bijeen te zamelen, slechts tot deze rijken te bepalen, geregeld is. Yoor Frankrijk gelden voornamelijk de wet van 10 Juli 1791, het decreet van 24 December 1811 en de wet van 911 Augustus 1849 eene wet op den staat van beleg. Yan de wet van 10 Juli 1791 nemen wij slechts over den eersten Titel en hiervan Art. 6. Dans les places de guerre et postes militaireslorsque ces places et postes seront en état cle paixla police intérieure et tons autres actes du pouvoir civil n'émaneront que des magistrats ot autres officiers civils préposés par la constitution pour veiller au maintien des loisl'autorité des agents militaires ne pouvant s'étendre que sur les troupes,, et sur les autres objets dependant de leur service, qui seront désignés dans la Suite du présent décret. 7. Dans les places de guerre et'postes militaires, lorsque ces places et postes seront en état de guerreles officiers civils ne cesseroiit pas d'être chargés de l'ordre et de la police intérieursmais ils pourront être requis

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 23