It often happens howewer, that if the animal is ill, if refuses the medicines; in such case an incision must be made through the skin and with a metal springe an injection he given under the skin of one drachm carbolic acid and one ounce of glycerine 3 times a dayor an enema may be given of 4 drachms of carbolic acid with two quarts of water to be repeated every 2 to 4 hours, according to the lenght of time the enema has been retained. Any swollen parts, especially the trankshould be continually sprinkled with cold water. The disease is very contagious; the sick animals should be at once removed from its ordinary place and all other animals near he sent away for a change. 5. The symptoms are refusal of foodswelling of the hellv and other parts of the bodyespecially the tranksometimesbut not always violent purging. The most characteristic is violent and feverish shivering. lint kader bij de Infanterie. Hoe dikwijls er ook geklaagd is over de onderofficieren en korporaals hoe gegrond die klachten ook bleken; hoe overtuigend de bewijzen ook waren dat er weinig kans bestond, dat het gehalte beter zonde worden - geene ingrijpende maatregelen werden er genomen om verandering in dien toestand te brengen. Waren dan de hinderpalen om tot dat doel te geraken, onoverkomelijk; was de betere stof niet aanwezig, waaruit ons toekomstig kader moest gemaakt worden; of was het in het tegenover gestelde geval te voorziendat uit die hetere qualiteit stot geene betere qualiteit kader te scheppen was dan het tegenwoordigeof moest er wellicht uit geldgebrek van worden afgezien Wij geloovcn op goede gronden 't bestaan van zulke hinderpalen te mogen betwijfelen. In ruwe trekken aan te geven, wat er gedaan kan worden om in dien toestand verbetering te brengenheb ik mij tot taak gestelden wanneer mijn schrijven er toe mocht leiden, dat meer bevoegde beoordeelaars mijn plan verder uitwerken, tengevolge waarvan hier te lande eene inrichting wordt in het leven geroepen, tot opleiding van onderofficieren en korporaals, dan is mijn werk beloond. Wanneer de patronen voor onze geweren hier even goedin dezelfde hoeveelheid en tegen denzelfden prijs kunnen worden aangemaakt als in het moederlanddan is het raadzaam, die fabricatie ten behoeve van hot N. I. leger ook in Indië te doen, in plaats van in het moederland. Is het mogelijk, hier te lande kader te vormen uit de Indische jongelingen zeker even goed, even veel en niet kostbaarder dan het ons uit het moederland

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 334