329 Aan dezo inrichting moet worden verbonden een voorbereidende cursus, die moer ontwikkelde en goed oppassende jongelieden bekwaamt tot een toelatingsexamen voor de Militaire school te Meester- Cornellszoodat hun den weg wordt opengesteld tot het verkrijgen van den officiersrang. Zij zullen worden gevoed als de onderofficieren bij de bataljonsterwijl hunne kleeding van een eenigszins gewijzigd model kan zijn, om hen to onderscheiden van de overige manschappen, korporaals en onderofficieren van het leger. Do school zal in verschillende klassen worden verdeeld, even als hot theoretisch onderwijs. Aan hoogere klassen van theorie kunnen meer vrijheden verbonden worden. Schermen, gymnastiek en dansen zullen insgelijks worden onderwezende twee eerstgenoemde oefeningen mogen niet als bijzaak worden beschouwd. Door het geven van assauts moet de lust voor die vakken worden verhoogd. Eene gestrengedoch oordeelkundig toegepaste discipline zal worden gehandhaafdzonder dat zij ontaardt in die eener strafdivisie. Mot de keuzo der bij die inrichting te plaatsen officieren moet men zoo omzichtig mogelijk te werk gaan. Eerst dan kan men met grond verwachten, dat het toekomstig kader ook op zijne beurt discipline zal weten te handhaven. Behalve, dat door de oprichting van zulk een corps het op goede gronden te verwachten isdat de onderofficieren en korporaals van een beter gehalte zullen worden dan het thans bestaandekan het niet anders of ook de schatkist zal er bij bevoordeeld worden, ongeacht de uitgaven, die de Regeering zich zal moeten getroosten voor de oprichting van dat corps. Ieder uit het moederland naar hier gedirigeerd individu kost behalve aan handgeld, waarvan de hoegrootheid verschillend is, de lieen- en, later bij pasporteering of pensioneering, de terugreis terwijl het grootste deel der hier aangeworvenenzoowel bij pasporteering als pensioneering, hier te lande zullen blijven. De laatsten zijn gewoon aan het klimaat, hebben het voordeel, de landstaal machtig te zijn, zijn bijna nimmer verslaafd aan den drank en weten beter met Inlanders om te gaan dan de Europeanen. Aan het hoofd van het corps zoude een Majoor geplaatst kunnen worden, aan wien een Luitenant als adjudant wordt toegevoegd; terwijl bij elke compagnie, ter sterkte van 100 man, gecommandeerd door een Kapitein, twee le en twee 2e Luitenants behooren geplaatst te worden. Yoor het vaste kader neme men een adjudant-onderofficier en per compagnie één sergeant majoor, één fourier, 4 sergeanten en 8 korporaals. Door het corps worden geene garnizoenswachten betrokkenalleen de politiewacht, geplaatst aan de inrichting, wordt door dat corps betrokken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 336