26 Hij duldt niet, dat in de gelederen wordt gesproken of luide aanmer kingen gemaakt worden, maar vordert dat een ieder de grootste stilte in acht neemt. HET COMMANDO. De commando's marsch en halt van den B.-C'. worden door de C.-Cn. herhaald. Bij alle opvolgende formatiën wordt het commando halt van den C.-C'. voorafgegaan door het waarschuwingscommando 1 Voorste, achterste, enz. j divisie. j Rechter, linkerenz. De manschappen worden gedurende den marsch gewaarschuwd tot welke divisie zij behooren. Zoo noodig zullen de L'.-Adj'. en de Adjt.-O. tot het overbrengen der commando's behulpzaam zijn en deze herhalen. "Wanneer het bataljon in onderscheidene gedeelten wordt gebroken, dan neemt de hoogste of oudste in rang zijnde officier bij elk gedeelte, het commando daarvan op zich. De B.-C'. oefent het bataljon om de verschillende bewegingen, die hiervoor vatbaar zijn, in plaats van op commando''s, op signalen of teekens te doen uitvoeren. Van signalen mag echter niet te veel gebruik wor den gemaakt. Wordt in deze school verwezen naar de commando's, in de C.-S. vermeld, dan wordt, voor zooveel noodig, in de commando's het woord sectie ver vangen door dat van divisie of peloton. De commandanten dezer afdeelingen verrichten alsdan hetzelfde, wat aldaar voor de S.-Cn. is voorgeschreven. BIJZONDERE BEPALINGEN. In deze school worden de bewegingen in den marsch au pivot mouvant) en zooveel mogelijk met den pas-de-route uitgevoerd. Zoowel bij het formeeren der colonnes, als bij het ontwikkelen in ba- taille, wordt door de commandanten der onderafdeelingen het commando Rechts (links) richt niet meer uitgesproken. Die commandanten en de uiterste guides plaatsen zich op het commando halt op de nieuwe lijn van bataille of van colonne, en de manschappen richten zich onmid- delijk na halt of na halt en front te hebben gemaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 33