BOKIBESCHODffING. Bandages de transport-rotang par C. De Moot/meiecin major, etc. AmsterdamJ. H. De B ussy1881. Reeds vro.eger in den jaargang 1879 van dit tijdschrift hebben wij in eene uitgewerkte bijdrage van den schrijver eene beschrijving gelezen van het door hem uitgevonden rotanverband. In de hier aangekondigde brochure, waarbij eenige, thans ook door buitenlandsche geneesheeren afgegeven certificaten van doelmatigheid ge voegd zijn, vindt men, door dezelfde teekeningen toegelicht als bij bo venbedoelde bijdrage gevoegd werden, dezelfde beschrijving van dat ver band terug. De schrijver bedient zich echter thans in de hier besproken brochure van de Fransche taal, waarschijnlijk met het doel om zijne uit vinding ook in het buitenland meer algemeen bekend te maken. X. Verslag over de eerste hulp tot vervoer en behandeling van een 5 tal te Amster- dam in het Militair Hospitaal behandelde beenbreuklijders met het lijnolie-gipsver band; de methode om zonder hulp uit- en te- genrekking onder de aanwending van het gipsverband te bewerkstelligen en beenbreuk lijders bijna zonder verkorting te genezen; en de methode van op eene zeer eenvou- dige wijze van eenige chirugische gebreken gipsafdrukken te verkrijgen, door C. De Mooyofficier van gezondheid der le klasse bij het Nederlandsche leger. AmsterdamJ. H. De Bussy1881. De schrijver herinnert er ons in het eerste gedeelte dezer brochure aan, dat het tot goede genezing van eene beenbreuk noodzakelijk is om 22

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 344