27 Bij een geoefend bataljon geschiedt het ontwikkelen in bataille en het formeeren der colonnes en der carrésin den regelmet den versnelden pas. Alle opmarschen om in linie te komen moeten derhalve ook zoo veel mogelijk in den versneldeu pas en zonder commando geschieden. De B.-C'. bepaalt de lijn van bataille zoomede de directie der colonne of doet dit door den L'-Adj'. of den Adj'-O. verrichten. Wil de B.-C'. de flankbewegingendoor de onderafdeelingen op zich zeiven of bij opvolging te verrichtenmet verdubbelde rotten doen uit voeren, dan geeft hij daartoe vooraf den noodigen last. Wanneer de troep, om aan het oog en het vuur des vijands te worden onttrokken, de knielende liggendehouding moet aannemen, dan stijgen de bereden officieren af en houden hunne paarden in hunne onmiddelijke nabijheid. Bij het reglement is van het denkbeeld uitgegaan dat bij de practische oefeningen (manoeuvreeren) van een bataljon, ééne der divisiénals tirail leur-divisiede bewegingen van het bataljon dekt. Deze divisiedaartoe alsdan door den B.-C'. vooraf te bestemmen, stelt zich op, hetzij vóór, hetzij achter het bataljon, ter plaatse door den B.-C'. aan te wijzen. Bepaalt zich de oetening tot het exerceeren uitsluitend in de 1ste af- deeling, dan blijven de vier divisiën bijeen, zoowel in linie als in colonne. In dat geval verricht de linker of achterste (4de) divisie dezelfde beweging als de onmiddelijk naast haar staande of voorafgaande divisie. De uit zonderingen daarop zijn in het reglement vermeld. Bij elk bataljon is eene vaandelwacht bestaande uit een vaandeldrager en vijf korporaals of beproefde soldaten; zij stelt zich op twee gelederen, op den rechter vleugel van de derde divisie en maakt een gedeelte daarvan uitde vaandeldrager staat in het midden van het voorste gelid. De vaandelwacht blijft bij de onderscheidene bewegingen op hare plaats in de divisie, waarbij zij aanvankelijk is ingedeeld. Indien de vaandel wacht door de êene of andere manoeuvre niet in het midden van het ba taljon op hare aanvankelijke plaats of in de voorste afdeeling der colonne komt te staan, kan de B.-C'., het noodig oordeelende, haar tijdelijk eene plaats in het midden van het bataljon of in de voorste afdeeling der colonne aanwijzen. De salvo's worden niet meer dan per divisie te gelijk afgegeven. INDEELING EN OPSTELLING YAN HET BATALJON. Bij liet aantreden van het bataljon nemen de compagniën plaats naar de volgorde barer nommers: in orde van bataille met twee a vier pas

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 34