353 Om een donkbeeld te geven van de richting, waarin de Yereeniging werkzaam is, volgt hier de inhoudsopgave der Verslagen van het laatste jaar: 27 October 1880. A. L. W. Seijffardt. Het gebruik van het Ne- derlandsche geschut bij de verdediging der Nieuwe Hollandsche Waterlinie. 24 November 1880. F, De Bas. Het vraagstuk der Cavalerie in Nederland en in Nederlandsch-lndié. 15 Decembi-r 1880. F. H. Boogaard. De middelen ter verzekering van het bezit van voldoend en deugdelijk kader voor ons leger. 26 Januari 1881. A. B. Kraijenlioff van de Leur. Het gebruik van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. 23 Februari 1881. L. De Petit. Metz - Bazaine 2e gedeelte: De handelingen van den Maarschalk van den len September 1870 tot en met de capitulatie. 23 Maart 1881. C. L.Van Pesch. Beknopt geschiedkundig overzicht van do ontwikkeling van hot geschutwezen, gevolgd door eenige beschou wingen omtrent het hedendaagsche standpunt der Artillerie. 13 April 1881. J. T. '1C. Van Dam van Isselt. De opleiding van den Officier overeenkomstig do behoeften van den Staat en de Maat schappij. Slotwoord aan den Heer A. Kool. (Zie de Verslagen 1878/ 1S79 en 1879/1880.) Het vereenigingsjaar begint 1 October. Degenen, die in Nederlandsch- Jndië lid wenschen te worden, worden beleefd verzocht, zulks zoo spoe dig mogelijk per briefkaart te willen opgeven aan den Kapitein van den Generalen staf W. C. Nieuwenhujzen te Bataviadie welwillend het hoofdcorrespondentschap voor Nedtfrlandsch-Indië heeft op zich genomen, of wel direct aan den ondergeteekende te 's Hage. 's Hage, 6 Juli 1881, A. L. W. Seijffardt, Kapitein der Artillerie. Gaarne voldoet de Redactie aan het verzoek van den Secretaris der Yereeniging tot beoefening van de krijgswetenschap te 's Gravenhage. Het doel, waarmede de vereeniging den 6"1 Mei 1865 tot stand kwam, is in de door den toenmaligen voorzitter van het bestuur der vereeniging, den Majoor der Artillerie F. A. T. Delprut, gehouden openingsrede om schreven: „het opwekken van belangstelling in krijgskundige wetenschap-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 360