32 De genoemde divisiën sluiten tot op vier passen op en verrichten ver der hetgeen in 3 C.-S. is voorgeschreven. De divisiecommandanten commandeeren het vuur. De B.-C'. geeft de afstanden aan, waarop de vizieren der compagniën gesteld moeten worden. Divisievuur. 6. Comdo: Divisievuur. Uitv.De C.-O. doen hunne divisiën vaardig maken op het commando Hechter (2de) divisiedivisievuur vaardig en vuren zonder zich naar elkander te regelen. 7. Bij alle vuren, zoowel in staande als knielende houding, wordt het bepaalde bij 3, C.-S. in acht genomen. MARSCII IN BATAILLE. 8. Com do's 1. Richting op de Compagniescolonne. 2. Voorwaarts marsch. Uitv. 1. De C.-Cn. formeeren achterwaarts de compagniescolonne op zes passen 10, C.-S.). De B.-C'. wijst aan den guide het peloton of de sectie der richtingsdivisie de directie aan, waarin hij moet mareheeren. De overige C.-Cn. benoemen den guide naar de zijde dier directie. 2. Het bataljon treedt aan; de C.-Cn. zorgen dat de noodige tussehen- ruimte naar de zijde van de richtingsdivisie wordt onderhouden. De B.-C'. ziet hierop toe, en zorgt vooral dat de richtingsdivisie van de aangewezen richting niet afwijkt. Moet slechts een korte afstand worden doorloopen, dan commandeert de B.-C'. alleen: Voorwaarts marsch. Öp dit commando treedt het bataljon aan en wordt de richting naar het midden van het bataljon (R.-G. der 3de divisie) onderhouden. Ontmoeten de divisiën een beletsel, dan trekken zij het om, of ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 39