396 uit zijne colonne zal worden samengesteld, onder de wapens laten komen, eene nauwkeurige inspectie over de kleeding, velduitrusting en wapening houden, alle opgemerkte gebreken goed en met den mees ten spoed laten herstellen, maatregelen treffen tot de ontvangst van al de voor den veldtocht benoodigde artikelen en tot de inlevering in de magazijnen en rustkamers van alles, waarvan zijne officieren, on derofficieren en manschappen gedurende de expeditie ontlast kunnen worden. Steeds zorge hij, dat de troep, zoo op marsch als in de nabij heid van de plaats, waar geageerd moet worden, van de noodige vivres voorzien zij en stelle hij zich daarvoor in verbinding zoo met den gewes- telijk-militairen commandant en de Intendance als, zoo noodig, met het civiel bestuur. Van dit bestuur moet hij ook alle mogelijke hulp erlangen in het verschaffen van logies (en voeding) aan de doortrek kende troepen, hetzij, in overleg met de kamponghoofden, in de wo ningen der kampongs of door in de nabijheid daarvan of op de pasars loodsen te doen oprichten. Bjj voorkeur geve men den troep tijde lijk logies in op bijna in eiken kampong gevonden wordende open plaatsen staande loodsen. Zoo lang de marsch der colonne door aan ons geregeld bestuur onderworpen landstreken plaats heeft, kunnen deze maatregelen getroffen worden; maar dit gaat natuurlijk niet, wanneer de colonne de grenzen van het ons vijandelijk gebied gena derd is. Toch moet de colonnecommandant zorgen, dat in de nabij heid daarvan de noodige magazijnen tot berging van vivres en mu nitie opgeslagen worden. Hij kan den daarvoor bestemden voorraad bij wijze van convooi derwaarts vooruit laten brengen of dien voor raad zelf met zijne colonne medenemenin beide gevallen onder be hoorlijke dekking. Zijn onze magazijnen aldaar bij aankomst der colonne reeds van het noodige voorzien, dan heeft de colonnecomman dant slechts bijeen te zamelen hetgeen hij voor den marsch der colonne behoeft. Bevinden zich onze bentings in de nabijheid zijner marsch- route, dan kan hij bij de bevolking aldaar soms nog de noodige inkoo- pen laten doen. Hoe het ook zij, de colonnecommandant moet, vóór dat hij het vijandelijk gebied overschreden heeft, de voeding van zijn troep in allen deele verzekerd hebben en, aan de grenzen van dat gebied gekomen, zorgen, dat die troep ten spoedigste van het noo dige voorzien wordt, opdat hij geene vertraging in zijn marsch en de

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 403