401 en aarde of wel van aarde alleen wordt opgeworpen omzoodra hij tot den aanval overgaathet geschut behoorlijk in batterij te hebben gesteld. Zoo het terrein daartoe gunstig islaat hij het geschut bij voorkeur, onder behoorlijke dekking, vooruit naar het punt van aan val brengen. De hulptroepen worden zoo bedekt mogelijk opgesteld. Enkele hoofden en doebalangs posteere men op vooruitgeschoven punten, van waar zij kunnen ziendat de geregelde troepenmacht de vijandelijke bentings beginnen te beklimmen. Zoodra dit het geval is, moeten al de hulptroepenbehalve diewelke bij de Artillerie en de munitie en als dragers bij de Intendance en de colonne zelve zijn ingedeeld^ met spoed tot den aanval overgaan en de vijandelijke sterkte trach ten binnen te dringenomdat de ondervinding heeft geleerddat zoodra de Maleische hulptroepen zien, dat enkele onzer soldaten binnen de vijandelijke versterking zijn, zij moed beginnen te krijgen, waardoor de vijand, de massa aanvallers ziende, die zijne benting trachten binnen te stormen, en wetende dat deze, in zijne kampongs komende, alles zullen vernielen, spoedig in verwarring zal gera ken en zijne benting prijs geven. Het branden en vernielen der kampongs uitgezonderd, zijn die hulptroepen in dit geval van groot voordeel. Zoodra de colonnecommandant dit alles geregeld heeft, begint hij tot den aanval over te gaan. De beste en voordeeligste wijze van aanval in Indiëwaar het terrein voor den aanvaller meestal gunstig kan worden genoemdisdat de colonnecommandant zijne hoofdmacht zoo bedekt mogelijk voor den vijand opstelt en begint met een peloton Infanterie tot den aanval te laten oprukken. Zoodra dit peloton den vijand onder behoorlijk schot krijgt, moet het tirail- leerende de vijandelijke sterkte naderen. Nadat de tirailleurs een geregeld vuur onderhouden hebben, laat de colonnecommandant een tweede peloton Infanterie te voorschijn komen en oprukken om het eerste peloton te ondersteunen. De vijand zal nu meer en meer zijne aandacht op deze troepenafdeeling en dit aanvalspunt vestigen. Op dit oogenblik doet de commandant der Artillerie eenige goed gerichte schoten of worpen op de vijandelijke benting. Zoodra het artillerie vuur zijne werking heeft doen gevoelen, laat de colonnecommandant

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 408