402 een peloton Infanterie, waaraan hulptroepen worden toegevoegd, van eene andere zijde dan liet eerste aanvalspunt te voorschijn komen om den vijand in de flank aan te tasten. Dit peloton marcheert met den stormmarsch vastberaden vooruit en tracht ook de benting binnen te dringen. Zoodra de commandant der Artillerie dat signaal hoort, houdt hij met zijn vuur op om den aankomenden troep niet te hinde ren. Bij den vijand zal de verwarring langzamerhand grooter wor den; hij weet nu niet meer, van welke zijde men hem metdenwer- kelijken aanval bedreigt; zijne macht wordt verdeeld. Van die ver warring maakt de colonnecommandant gebruik om het eerste peloton Infanterie met stoutmoedigheid de vijandelijke borstwering te doen beklimmen; terwijl het tweede peloton door juiste schoten den vij and belet, het binnendringen der manschappen van het eerste peloton te verhinderen. Nu laat de colonnecommandant een nieuw peloton te voorschijn komen en oprukken en zoo vervolgens naar gelang van de sterkte der colonne. Het tweede peloton volgt daarna het eerste op den voet en werkt met dit en het peloton, dat den flankaanval doet, samen. De hulptroepen, die bij laatstgemeld peloton ingedeeld zijn, zullen niet nalaten, zoodra zij onze soldaten binnen de benting zien, deze eveneens op het eene of andere punt binnen te dringen. Zoodra dit geschied is, kan men er verzekerd van zijn, dat de vijand, bij een met beleid en moed uitgevoerden aanval, spoedig daarna op de vlucht zal gaan. De commandanten van het eerste, tweede en flank peloton mogen zich niet inlaten met het vervolgen van den vluchtenden vijand, maar blijven in de benting en houden zich staande tegen die vijanden, welke zich nog hardnekkig mochten blijven verdedigen, hetgeen wel eens gebeurt met eenige fanatieke priesters en vastbe raden doebalangs, die zich wenschen op te offerenmaar wanneer die officieren zich dadelijk vereenigen, nadat zij de benting binnengedron gen zijn en hunne troepen niet uiteen laten gaan, dan zullen ook die vijanden worden teruggeslagen of onschadelijk gemaakt. De colonnecommandant laat nu spoedig een gedeelte der loopgracht door de sapeurs dicht maken en door de borstwering eene opening kap pen, waardoor hij dadelijk een weg heeft, waarover hij met het ove rige gedeelte zijner colonne en zijn geschut bewegen kan om binnen de veroverde benting te komen en zijne geheele macht wederom te

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 409